Notowania

schetyna
01.04.2011 08:52

Schetyna o nagrodach. Chce przejrzystości

Marszałek Sejmu chce, by sejmowa komisja regulaminowa decydowała o tym, czy do członków prezydium izby trafią nagrody finansowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Marszałek Sejmu chce, by sejmowa komisja regulaminowa decydowała o tym, czy do członków prezydium izby trafią nagrody finansowe. W ubiegłym roku prezydium Sejmu przyznało sobie nagrody w łącznej wysokości ćwierć miliona złotych. Marszałek otrzymał 36 tysięcy.

Grzegorz Schetyna, który był gościem _ Salonu Politycznego Trójki _, powiedział, że kryteria przyznwania tych nagród powinny być przejrzyste. Dlatego - jak powiedział - odbył w tej sprawie juz pierwsze rozmowy, a kolejne planuje.

Marszałek Sejmu tłumaczył się też ze swoich słów, że jego nagroda była tej samej wysokości co w 2009 roku. Dziennikarze wykryli, że rok wcześniej prezydium nie wzięło żadnych pieniędzy. Grzegorz Schetyna tłumaczył, że w 2009 roku nagród nie było z powodu kryzysu finansowego. Były natomiast w poprzednich latach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t131994.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ofensywa;opozycji;trzeba;z;tym;zyc,106,0,804458.html) Ofensywa opozycji. "Trzeba z tym żyć" Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zapewnił, że wniosek o odwołanie ministra finansów Jacka Rostowskiego znajdzie się w porządku obrad jeszcze w tym miesiącu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t90477.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dostali;na;ochrone;wydadza;na;papier,248,0,786168.html) Dostali na ochronę. Wydadzą na papier? Jednym z posłów, który dostał pieniądze na ochronę swojego biura jest Stefan Niesiołowski.
Tagi: schetyna, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz