Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Schetyna ma potencjał, sprawdzi się"

0
Podziel się:

Małgorzata Kidawa-Błońska podkreśla, że jest to polityk doświadczony.

"Schetyna ma potencjał, sprawdzi się"
(Platforma Obywatelska RP/Flickr (CC BY-SA 2.0))

Grzegorz Schetyna ma predyspozycje, by być bardzo dobrym ministrem spraw zagranicznych. Wszystko zależy od tego, jak je wykorzysta - uważa Małgorzata Kidawa-Błońska z PO, gość radiowej Trójki.

Schetyna w rządzie Ewy Kopacz obejmie funkcję szefa dyplomacji. Małgorzata Kidawa-Błońska wskazywała, że jest to polityk doświadczony - w przeszłości był ministrem spraw wewnętrznych, sekretarzem generalnym PO, a ostatnio przewodniczył parlamentarnej Komisji Spraw Zagranicznych.

Dlatego - jej zdaniem - dobrze odnajdzie się on w nowej roli. _ Jak będzie - zobaczymy _ - zakończyła.

Poprzednik Schetyny na stanowisku ministra spraw zagranicznych, Radosław Sikorski, jest kandydatem koalicji PO-PSL na nowego marszałka Sejmu.

Borusewicz też chwali Schetynę

Wybór Grzegorza Schetyny na ministra spraw zagranicznych to dobra decyzja- twierdzi Bogdan Borusewicz, marszałek Senatu. Jego zdaniem, nowy gabinet jest rządem ludzi doświadczonych, którzy będą kontynuować misję poprzednich władz. Gość _ Sygnałów Dnia _ w radiowej Jedynce podkreślił, że Grzegorz Schetyna jest dobrym administratorem i doświadczonym politykiem.

Jako szef komisji spraw zagranicznych był zorientowany w sytuacji międzynarodowej. _ Dlatego jako szef resortu dyplomacji z pewnością sobie poradzi _ - dodał Bogdan Borusewicz.

Jego zdaniem fakt, iż jedna-czwarta nowych ministrów w rządzie to zupełnie nowe osoby to dobra decyzja. _ Kompletnie nowy rząd mógłby nie podołać stojącym przed nim wyzwaniem ze względu na krótką perspektywę sprawowania władzy _ - dodał marszałek.

Czytaj więcej w Money.pl
Schetyna szefem dyplomacji. Ryzykowna zmiana To ryzykowne - tak dr Marek Cichocki ocenia zmianę na stanowisku szefa MSZ. Nowym szefem dyplomacji został Grzegorz Schetyna.
Obietnice Donalda Tuska i zimna wojna z Rosją doprowadzą do upadku nowy rząd? Expose dla Ewy Kopacz. Oto, co musi i powinna zrobić.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)