Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
działalność cba
30.08.2011 09:48

Schetyna: CBA sprawdza wszystkie oświadczenia majątkowe posłów

CBA sprawdza wszystkie oświadczenia majątkowe posłów - przyznał marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

CBA sprawdza wszystkie oświadczenia majątkowe posłów. Po to jest CBA - powiedział marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna (na zdjęciu).

Marszałek skomentował w ten sposób informacje _ Gazety Wyborczej _, która napisała dzisiaj, że CBA sprawdza wszystkie oświadczenia wszystkich posłów i senatorów. Według _ GW _, oświadczenia 57 posłów i 14 senatorów budzą wątpliwości kontrolerów CBA.

_ - Wszystkie oświadczenia są sprawdzane. Po to jest CBA, by sprawdzać także oświadczenia majątkowe posłów. To jest profesjonalne i tak musi być _ - powiedział Schetyna.

Zgodnie z art. 35 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, parlamentarzyści są obowiązani do złożenia oświadczenia o swoim stanie majątkowym. Oświadczenie o stanie majątkowym dotyczy majątku odrębnego oraz objętego małżeńską wspólnością majątkową.

Ponadto - zgodnie z ustawą - kontroli rzetelności i prawdziwości oświadczeń o stanie majątkowym dokonuje Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Czytaj więcej na temat kontroli CBA
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t110658.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cba;przeswietla;oswiadczenia;wysokich;urzednikow,235,0,677099.html) CBA prześwietla oświadczenia wysokich urzędników Biuro sprawdza nie tylko Janusz Palikota.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t90543.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/beda;kontrole;cba;w;armii,205,0,899277.html) Specjalne kontrole w armii. Szukają korupcji Nowy minister obrony Tomasz Siemoniak spotkał się z kierownictwem CBA.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t112022.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prezydent;starachowic;zatrzymany;przez;cba,213,0,899029.html) Afera starachowicka bis? Zatrzymania CBA Akcja agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma związek z kontrolami w miejskich spółkach.
Tagi: działalność cba, sejm, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz