Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Schetyna w USA mówił o Państwie Islamskim

0
Podziel się:

Szef polskiego MSZ nie wykluczył zaangażowania militarnego.

Schetyna w USA mówił o Państwie Islamskim
(PAP/EPA)
bFghtPLV

Polska jest gotowa zwiększyć zaangażowanie w wojnę z Państwem Islamskim - deklaruje Grzegorz Schetyna. Szef polskiej dyplomacji nie wykluczył zaangażowania militarnego.

Schetyna spotkał się w Waszyngtonie z amerykańskim sekretarzem stanu Johnem Kerrym. Po spotkaniu powiedział, że Polska jest gotowa bardziej niż dotychczas zaangażować się w walkę z dżihadystami. - _ Dalszy ciąg tej rozmowy będzie miał miejsce na spotkaniu ministrów obrony narodowej NATO w Brukseli na początku lutego. Tam ta sprawa zostanie, jestem przekonany, pozytywnie zamknięta _ - powiedział szef polskiej dyplomacji.

Minister Schetyna nie chciał mówić o szczegółach zwiększenia zaangażowania Polski w walkę z Państwem Islamskim. Nie wykluczył jednak udziału w operacjach wojskowych. _ Uważam, że powinniśmy się zaangażować, jeżeli jest takie oczekiwanie ze strony tej koalicji _ - powiedział szef MSZ-tu. - _ Jesteśmy otwarci na rozmowy. Wiemy, jak to jest ważne. Wiemy też, że bezpieczeństwo nie jest tylko regionalne, jest globalne. Traktujemy to jako wspólną odpowiedzialność wolnego świata _ - oświadczył Schetyna.

bFghtPLX

Szef MSZ dodał, że jednym z głównych tematów rozmowy z sekretarzem Kerrym była sytuacja na Ukrainie. Schetyna stanowczo sprzeciwił się postulatom złagodzenia sankcji wobec Rosji. Powiedział też, że Stany Zjednoczone są podobnego zdania.

Czytaj więcej w Money.pl
Strzały na granicy Arabii Saudyjskiej. 2 zabitych Saudyjskie media podają, że w ataku zginął generał straży granicznej, jednak tej informacji nie potwierdziły władze w Rijadzie.
Zniszczyli meczyty i uprowadzili dychownych Dżihadyści wysadzili w powietrze w ciągu ostatnich godzin cztery sunnickie meczety-mauzolea w centrum okupowanego przez nich Mosulu na północy Iraku.
Premier Australii: To zagrożenie dla wszystkich Abbott omawiał w Bagdadzie z irackim prezydentem Fuadem Masumem sprawę pomocy humanitarnej i pomocy w broni i sprzęcie wojskowym dla Iraku. _ Australijczycy popierają Irak i jego postawę w walce przeciwko terroryzmowi - _zapewnił Abbott.
bFghtPMy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)