Notowania

schetyna
12.11.2014 22:24

Schetyna poparł małopolskich kandydatów PO do sejmiku

- Te wybory są początkiem przyszłych wyborów prezydenckich i parlamentarnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych / Flickr (CC BY-ND 2.0))

Polska musi się rozwijać szybciej, ale wspólnie - mówił w środę wieczorem w Krakowie podczas spotkania z działaczami małopolskiej PO minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.

_ - Ta ostatnia prosta przed wyborami jest bardzo ważna, ponieważ te wybory są początkiem przyszłych wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Wiem, że zapraszaliście ludzi, którzy będą działać dla dobra wspólnego, na tym musi polegać samorząd _ - podkreślił w wystąpieniu Grzegorz Schetyna.

_ - Polska musi się rozwijać szybciej, ale wspólnie. Ważne jest budowanie obywatelskiej aktywności, zwłaszcza w kontekście przyszłych wyborów i prezydenckich, i parlamentarnych _ - zaznaczył szef MSZ.

_ - Jeżeli chodzi o wybory prezydenckie, to wy tu w Krakowie macie łatwiej, bo macie już kandydata _ - żartował Schetyna nawiązując do zaprezentowanego we wtorek w Krakowie przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego przyszłego kandydata na prezydenta Polski Andrzeja Dudę.

Według Schetyny, w Małopolsce PO _ ma szanse duże jak zwykle, albo jeszcze większe _. _ Ważny jest sejmik, ważne są poszczególne miasta, jak Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim i sam Kraków, ale sejmik jest kluczowy i dlatego wspieram marszałka Marka Sowę i cały realizowany w Małopolsce projekt inwestycji i równomiernego rozwoju całego województwa _ - podkreślił minister.

_ - To jest ważne, żeby ten strumień pieniędzy był równomiernie rozkładany w całym województwie, żeby trafiał tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. I tu marszałek Sowa ze swoim zespołem daje gwarancję na taką solidarną pracę wszystkich subregionów Małopolski. Uważam, że to jest klucz do sukcesu _ - dodał.

Szef MSZ pytany przez dziennikarzy, jak ocenia szanse PO w wyborach stwierdził: _ Jestem optymistą. Ostatnie tygodnie pokazują, że sondaże zaczęły nas znowu rozpieszczać, więc liczę na mobilizację naszych wyborców _. _ Liczę na dużą frekwencję w tych wyborach i liczę, że wybrani zostaną sensowni ludzie, czyli z PO _ - dodał Schetyna.

W trakcie spotkania zaprezentowany został Komitet Honorowy poparcia marszałka Marka Sowy i kandydatów PO w wyborach do sejmiku województwa małopolskiego. Wśród 36 członków komitetu znaleźli się m.in.: b. minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski, kardiochirurg prof. Antoni Dziatkowiak, b. prezydent Krakowa Andrzej Gołaś, byli rektorzy - UJ prof. Karol Musioł, AGH prof. Antoni Tajduś, UE prof. Ryszard Borowiecki, PK prof. Józef Gawlik, działacz nowohuckiej opozycji Stanisław Handzlik, sportowiec i przedsiębiorca Rafał Sonik i Sobiesław Zasada.

Czytaj więcej w Money.pl
Schetyna zasługuje na pochwały prezydenta? Prezydencki doradca do spraw polityki zagranicznej Roman Kuźniar jest bardzo zadowolony z nowego szefa MSZ choć miał wątpliwości.
Ministerstwo zachęca do robienie selfie Niewykluczone, że zrobi je również szef resortu Grzegorz Schetyna.
Będą dalsze sankcje wobec Rosji? Rozważą Nowa szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini zastrzegła jednak, że o ich stosowaniu decydują przywódcy 28 państw Unii Europejskiej, a nie ona sama.
Tagi: schetyna, wiadmomości, gospodarka, prawo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz