Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jarosław Junko
|

SBU tworzy "mapę śmierci" ...

0
Podziel się

Nanosi na nią miejsca pochówku ofiar konfliktu z prorosyjskimi separatystami oraz punkty, gdzie były lub nadal znajdują się ich "obozy koncentracyjne".

SBU tworzy "mapę śmierci" ...
(PAP/EPA)
bDZPJYyd

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy nanosi na nią miejsca pochówku ofiar konfliktu z prorosyjskimi separatystami oraz punkty, gdzie były lub nadal znajdują się ich _ obozy koncentracyjne _.

_ - Rozpoczęliśmy bardzo skomplikowany i długotrwały proces identyfikacji miejsc rozmieszczenia obozów koncentracyjnych i miejsc masowych pochówków w obwodach donieckim i ługańskim _ - oświadczył doradca szefa SBU Markijan Łubkiwski.

Obecnie ukraińskie władze ustaliły 26 miejsc, gdzie przetrzymywani są jeńcy separatystów - przekazał na konferencji prasowej. Najwięcej ich jest w okolicach Doniecka, Gorłówki, Szachtarska, Słowiańska, Kramatorska i Ługańska. SBU posiada także informacje o ośmiu miejscach, gdzie znajdują się masowe groby ukraińskich żołnierzy, którzy zginęli w walkach.

bDZPJYyf

Łubkiwski przekazał, że mapa tworzona jest na podstawie informacji uzyskanych od mieszkańców terenów, na których toczą się walki, a także zdjęć satelitarnych.

Doradca szefa SBU oświadczył, że obecnie w rękach separatystów znajduje się ok. 500 obywateli Ukrainy. Wśród nich jest sześciu dziennikarzy - powiedział.

19 września pełnomocniczka prezydenta Ukrainy ds. sytuacji na wschodzie Iryna Heraszczenko informowała, że do międzyresortowego centrum SBU, zajmującego się poszukiwaniem osób zaginionych w konflikcie w obwodzie donieckim i ługańskim, zgłosiło się ponad 2,4 tys. obywateli, którzy nie mają kontaktu ze swoimi bliskimi.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina nie wycofa się z donieckiego lotniska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy twierdzi, że wojskowi nie mają zamiaru opuszczać donieckiego lotniska.
Ukraina dogadała się z separatystami? _ - Z Doniecka uwolniono 30 naszych chłopców. 27 z Ministerstwa Obrony Ukrainy, 2 z Gwardii Narodowej, 1 pogranicznik _ - napisał prezydent.
ONZ: Dramatyczny bilans wojny na Ukrainie Organizacja zaznacza, że dane o ofiarach pochodzą z dostępnych źródeł, toteż rzeczywista liczba zabitych jest najpewniej znacznie większa.
bDZPJYyG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)