Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
działalność cba
16.04.2012 19:14

Sawicki zadowolony z akcji CBA. Oszuści znikną z rynku żywności?

- Cieszę się, że w końcu służby na poważnie zajęły się tą sprawą. Wierzę, że oszuści z rynku producentów żywności zostaną wyeliminowani - powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof JASTRZEBSKI/East News)

_ - Cieszę się, że w końcu służby na poważnie zajęły się tą sprawą. Wierzę, że oszuści z rynku producentów żywności zostaną wyeliminowani _ - powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki.

Dodał, że od sześciu miesięcy docierały do niego w tej sprawie sygnały od inspekcji weterynaryjnej, która przekazała odpowiednim organom, żeby zajęły się tą kwestią. _ - Prokuratura mało skutecznie zajmowała się tą sprawą, więc cieszę się, że CBA zajęło się tym i są aresztowania _ - powiedział.

Minister podkreślił, że w Polsce jest ponad 30 tys. przedsiębiorstw zajmujących się produkcją żywności. Jego zdaniem, w tak dużym środowisku oszuści mogą się trafić, choć - jak zaznaczył - nie powinni. _ - Wierzę, że CBA tych oszustów z rynku zdejmie _ - dodał.

Agenci CBA weszli w poniedziałek rano do placówki sanepidu i inspektoratu weterynaryjnego w Kaliszu i Nisku (woj. podkarpackie) w związku z nielegalną produkcją i obrotem szkodliwym dla zdrowia proszkiem jajecznym. Biuro działa na polecenie prokuratury w Ostrowie Wielkopolskim.

W marcu zabezpieczono ponad 26 ton szkodliwego dla zdrowia suszu jajecznego. Kaliska prokuratura, prowadząca śledztwo w tej sprawie, ustaliła, że nielegalny susz wytwarzało pod Kaliszem dwóch przedsiębiorców. W tej sprawie aresztowano 56-letniego mieszkańca tego miasta, który miał produkować susz od kilku lat.

Susz jajeczny - sproszkowane jajka lub same żółtka bądź białka - wykorzystywany jest w produkcji m.in. makaronów, lodów, wędlin, pasztetów. Stosowany jest także w cukiernictwie i garmażerce oraz wszędzie tam, gdzie zastępuje jajka.

Czytaj więcej w Money.pl
Wytoczył proces CBA. Ma szansę wygrać? Sprawę sięgania przez tajne służby po dane telekomunikacyjne dziennikarzy ujawniono dwa lata temu.
Autorzy "afery mieszkaniowej" wciąż wolni Z powodu nieobecności jednego z oskarżonych przed Sądem Okręgowym w Szczecinie po raz trzeci nie rozpoczął się dziś proces w tzw. aferze mieszkaniowej. O nielegalny obrót mieszkaniami oskarżonych jest dziewięć osób.
Agenci CBA weszli do ministerstwa. Znowu nieprawidłowości? - _ Kontrola dotyczy procedur podejmowania decyzji w kwestii zamówień publicznych _ - tłumaczy rzecznik CBA.
Tagi: działalność cba, cba, korupcja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz