Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sawicki nie boi się powtórzenia wyborów

0
Podziel się:

- Jeśli uznają, że dochodziło do fałszerstw i trzeba wybory powtórzyć, to trzeba je po prostu powtórzyć - mówił Marek Sawicki.

Sawicki nie boi się powtórzenia wyborów
(Krystian Dobuszyński/Reporter)

Marek Sawicki z PSL radzi poczekać na orzeczenia sądów i opinie socjologów w sprawie dużej liczby głosów nieważnych w wyborach do sejmików wojewódzkich. W głosowaniu 16 listopada nieważne głosy stanowiły około jednej piątej ogólnej liczby oddanych. W ostatnią niedzielę, w II turze, było to poniżej 2 procent.

Marek Sawicki mówił w radiowej Jedynce, że jego partia nie będzie miała problemu z ewentualnym orzeczeniem sądów w sprawie nieważności wyborów. - _ Jeśli uznają, że dochodziło do fałszerstw i trzeba wybory powtórzyć, to trzeba je po prostu powtórzyć _ - mówił Marek Sawicki.

Polityk PSL, odnosząc się do opinii podważających zasadność bardzo dobrego wyniku jego partii, przywołał sfałszowane przez komunistów pierwsze powojenne wybory. _ - Są siły polityczne dla niektórych, które mogą uczestniczyć i wygrywać w wyborach i są siły polityczne, które uczestniczą, wygrywając. Niestety kwestionuje się ich wynik wyborczy i próbuje się podważać wiarygodność tych wyborów _ - podkreślił.

Wyniki wyborów do sejmików budzą wątpliwości części opozycji, mówiącej o ich zafałszowaniu. Część polityków wskazuje na dużą liczbę głosów nieważnych i znacznie przewyższający sondażowe przewidywania wynik PSL. W głosowaniu do sejmików wygrało PiS z blisko 27 procentami głosów, PO otrzymała ponad 26, a PSL - blisko 24 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory samorządowe. Władza dla PO i PSL w 15 województwach Tylko w jednym sejmiku - woj. podkarpackiego - rządzić będzie PiS.
Wyniki wyborów samorządowych 2014. PiS wygrywa o włos, ale to PO ma najwięcej mandatów Mimo procentowego zwycięstwa PiS to Platforma uzyskała najwięcej mandatów.
Piechociński wzruszony. "Tylko my..." Podczas wieczoru wyborczego swej partii Piechciński podziękował kandydatom Stronnictwa i wszystkim wyborcom.
Konwencja PSL. Sawicki znów na celowniku Jarosław Kalinowski zapowiedział, że poruszy temat kontrowersyjnej wypowiedzi ministra Marka Sawickiego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)