Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
arabia saudyjska
13.03.2011 18:28

Saudyjczycy podnoszą głowy. Protest mimo zakazu

Kilkudziesięciu mężczyzn demonstrowało przed siedzibą resortu spraw wewnętrznych w stolicy. Domagali się uwolnienia krewnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Cherie A. Thurlby/public domain/defenseimagery.mil)

Kilkadziesiąt osób demonstrowało przed siedzibą ministerstwa spraw wewnętrznych w stolicy Arabii Saudyjskiej Rijadzie, domagając się zwolnienia swych aresztowanych krewnych - poinformował saudyjski aktywista.

Na zdjęciu władający Arabią Saudyjską król Abdullah bin Abdulaziz Al Sau

Uliczne demonstracje są w Arabii Saudyjskiej zakazane i MSW zaprzeczyło, by do niej doszło. Dziennikarze nie byli w stanie dotrzeć pod pilnie strzeżony budynek ministerstwa, ale widzieli stojących tam kilkudziesięciu mężczyzn w tradycyjnych białych szatach oraz rozlokowane w pobliżu policyjne autobusy i samochody, przy których znajdowało się kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

Według aktywisty, zebrani domagali się spotkania z nadzorującym saudyjską działalność antyterrorystyczną księciem Mohammedem bin Najefem, by żądać od niego uwolnienia krewnych, przetrzymywanych zbyt długo bez sądu.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t90378.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/arabia;saudyjska;stawia;na;motoryzacje,224,0,744160.html) Arabia Saudyjska stawia na motoryzację
- _ Przyszliśmy niewielką grupą już w ubiegłym tygodniu. Dzisiaj powiedziano nam, że księcia nie ma _ - powiedział Reuterowi aktywista, który odmówił ujawnienia swej tożsamości.

W ubiegły piątek saudyjska policja udaremniła zorganizowanie w Rijadzie antyrządowego protestu, propagowanego za pośrednictwem internetowych portali społecznościowych.

W Arabii Saudyjskiej - rządzonej przez dynastię Saudów monarchii absolutnej - nie zezwala się na jakąkolwiek niezależną działalność polityczną ani reformę opartego na szariacie systemu prawnego. Jednak pod wpływem zaburzeń w innych państwach arabskich również tam doszło do publicznych przejawów społecznego niezadowolenia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t131436.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;rozmawial;z;krolem;o;mubaraku,215,0,768983.html) Obama rozmawiał z królem o Mubaraku Prezydent USA chce trwałych i poważnych zmian politycznych nad Nilem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t84733.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szejkowie;boja;sie;ludu;zakaza;demonstracji,224,0,789216.html) Szejkowie boją się ludu. Zakażą demonstracji To reakcja Rijadu na niewielkie protesty mniejszości szyickiej na wschodzie kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t134601.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/amerykanie;chca;pomoc;w;dobijaniu;kaddafiego,231,0,789735.html) Amerykanie chcą pomóc w dobijaniu Kaddafiego Zwrócili się do Saudów o dozbrajanie powstańców. Dyktator ich atakuje i ...proponuje negocjacje.
Tagi: arabia saudyjska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz