Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sankcje wobec Rosji. Ambasador Rosji obiecuje: Moskwa przeanalizuje decyzje szczytu w Walii

0
Podziel się:

Ambasador Rosji przy NATO Aleksander Gruszko odnosząc się do jego rezultatów stwierdził, że Sojusz nie może istnieć bez zewnętrznego zagrożenia.

Spotkanie prezydenta Ukrainy z <br> przywódcami USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Włoch
Spotkanie prezydenta Ukrainy z <br> przywódcami USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Włoch (PAP/EPA)

Jego zdaniem, w Walii kryzys ukraiński został wykorzystany po to, aby stworzyć atmosferę zagrożenia ze Wschodu, a następnie podjąć w związku z tym decyzje, które wzmacniałyby potencjał wojskowy i zmuszały sojuszników USA do przeznaczania dodatkowych środków na budżety obronne. _ Ogólnie mówiąc chodzi o obranie kursu na militaryzację Europy _- wyjaśnił.

Zobacz spotkanie prezydenta Ukrainy z przywódcami największych światowych państw

Ambasador Rosji przy NATO dodał, że taki kurs jest bardzo niebezpieczny, gdyż tworzy w Europie dodatkowe linie podziału i burzy systemy bezpieczeństwa: globalny oraz europejski.

Czytaj więcej w Money.pl
Coraz więcej pracowników z Ukrainy w Polsce _ Obywatele Ukrainy są to osoby bardzo samowystarczalne _ - podkreśla Marta Biernat z Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji.
Rozejm na Ukrainie. Oto zapisy porozumienia W dokumencie nie ma żadnych ram czasowych. Nie wiadomo, do kiedy strony mają wypełnić wzięte na siebie zobowiązania.
Rosja zgromadziła przy granicy 10 tys. wojska _ Rozmieszczone siły są wyjątkowo liczne, ich niszczycielski potencjał jest bez precedensu _ - mówił rzecznik ministerstwa obrony USA.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)