Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sankcje dla Rosji. Deputowani odpowiadają zamianą prawa

0
Podziel się:

Deputowani chcą wprowadzić nowy termin prawny "kraj-agresor"

Sankcje dla Rosji. Deputowani odpowiadają zamianą prawa
(Flickr/World Economic Forum)

Rosyjscy deputowani chcą wprowadzić do rosyjskiego ustawodawstwa nowe pojęcie _ kraj-agresor _, którym określano by kraje wprowadzające sankcje na Rosję, jej obywateli oraz osoby prawne - informują rosyjskie media.

Poprawki mają być wniesione jednocześnie do kilku federalnych ustaw przez deputowanych reprezentujących wszystkie frakcje w rosyjskiej Dumie, niższej izbie parlamentu.

_ Rządowi Federacji Rosyjskiej w celu ochrony podstaw ustroju konstytucyjnego, zagwarantowania obrony kraju i bezpieczeństwa państwa, ochrony rynku wewnętrznego Federacji Rosyjskiej i rozwoju narodowej gospodarki przyznaje się prawo ustalenia, kto jest krajem-agresorem _ - napisano w uzasadnieniu do projektu ustawy, cytowanym przez internetowe wydanie dziennika _ Izwiestija _.

Według dokumentu zagraniczne osoby fizyczne i prawne, zarejestrowane w _ kraju-agresorze _, a także rosyjskie osoby prawne, zależne od osób zagranicznych będą miały zakaz prowadzenia na terytorium Rosji audytu, usług prawnych i konsultingowych.

Jak powiedział dziennikowi jeden z inicjatorów ustawy deputowany Jewgienij Fiedorow, państwo będzie miało prawo określić, jakie firmy znajdą się na liście, objętej sankcjami. Jednak - wg niego - znajdzie się na niej co najmniej sześć wielkich, działających w Rosji, amerykańskich firm audytorskich i konsultingowych, takich jak Ernst&Joung czy Deloitte.

Projekt ustawy ma być omawiany w Dumie jesienią.

Czytaj więcej w Money.pl
Najbardziej absurdalne projekty ustaw. Zobacz Od zakazu palenia dla kobiet poniżej 40. roku życia po karanie mandatami za użycie obcych słów.
Rosja ostrzega Unię i mówi o zamachu stanu Kreml stanowczo potępia _ działania radykałów i ekstremistów, na których spoczywa główna odpowiedzialność za krwawą przemoc _.
Podzielony Kreml. Niemiecki wywiad ujawnia Tygodnik Spiegiel twierdzi, że wbrew początkowym analizom rosyjski aparat władzy nie jest monolitem, lecz widać na nim pęknięcia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)