Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sankcje dla Rosji. Dmitrij Miedwiediew krytykuje politykę Zachodu. "Jest głupia"

0
Podziel się:

Nie wątpię, że sankcje za jakiś czas zostaną zniesione, lecz nie można zaprzeczyć, że wpłynęły one negatywnie na nasze stosunki - stwierdził premier.

Sankcje dla Rosji. Dmitrij Miedwiediew krytykuje politykę Zachodu. "Jest głupia"
(kremlin.ru)
bEJYkXmJ

Premier Dmitrij Miedwiediew powiedział, że ożywienie kontaktów między Rosją a USA jest _ absolutnie niemożliwe _ do czasu zniesienia zachodnich sankcji. Zostały one wprowadzone po aneksji Krymu przez Rosjan i po zdestabilizowaniu wschodu Ukrainy.

Pod koniec września szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow powiedział, że stosunki między Rosją a USA potrzebują nowego resetu. Nawiązał w ten sposób do terminu użytego przez administrację amerykańską na temat stosunków pomiędzy obydwoma krajami po dojściu do władzy prezydenta Baracka Obamy.

Pytany przez amerykańską stację telewizyjną CNBC o możliwy reset w trakcie obowiązywania sankcji Miedwiediew odpowiedział: _ Nie, oczywiście, że nie. To absolutnie niemożliwe. Nie wątpię, że sankcje za jakiś czas zostaną zniesione, lecz nie można zaprzeczyć, że wpłynęły one negatywnie na nasze stosunki _.

bEJYkXmL

_ - Jest konieczne pozostawienie tego wszystkiego poza nami, powrócenie do normalności, możliwe nawet, że do etapu zero i dopiero wtedy będziemy mogli mówić o naszych przyszłych stosunkach _ - oznajmił rosyjski premier oceniając politykę sankcji jako _ całkowicie destrukcyjną _. _ Posunąłbym się nawet do określenia - głupią _ - dodał.

Miedwiediew, który w poniedziałek spotkał się w Moskwie z chińskim premierem Li Keqiangiem, przypomniał, że Chiny są _ największym partnerem handlowym _ Rosji. Podkreślił jednocześnie, że _ Rosja jest zarówno krajem europejskim jak i azjatyckim i dlatego handlujemy z Europą i chcemy to dalej czynić _.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja zaskarży sankcje, które nałożyły USA? Premier ujawnił, iż rząd Federacji Rosyjskiej wynajął kancelarie prawne, które będą bronić interesów Moskwy na świecie.
Na "czarnej liście" Rosji są biznesmeni. Nie ma... Rosja nie poda do wiadomości publicznej nazwisk osób objętych jej sankcjami.
Złagodzą sankcje dla Rosji? Jest komentarz _ - Zachodnie restrykcje nie powinny zostać złagodzone, póki wszystkie obce siły i sprzęt nie opuszczą Ukrainy _ - oświadczyła przedstawicielka Departamentu Stanu USA.
bEJYkXnm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)