Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Samorządy w Polsce. Prezydent chce świętować 25-lecie samorządności

0
Podziel się:

Dziś Bronisław Komorowski spotkał się z przedstawicielami ogólnopolskich organizacji samorządowych.

Samorządy w Polsce. Prezydent chce świętować 25-lecie samorządności
(PAP/Radek Pietruszka)
bFfCiAOJ

Prezydent Bronisław Komorowski chciałby, aby przyszły rok - jak powiedział - był rokiem refleksji i dumy z okazji 25-lecia polskiej samorządności. Prezydent spotkał się dziś w Warszawie z samorządowcami.

W spotkaniu w Belwederze wzięli udział przedstawiciele ogólnopolskich organizacji samorządowych, którzy utworzyli komitet honorowy obchodów 25-lecia odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce.

_ - Chcemy, by rok przyszły był rokiem samorządu terytorialnego _ - powiedział współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, prezes Unii Miasteczek Polskich Wojciech Długoborski. Przypomniał, że w 1990 roku uchwalono w naszym kraju ustawę o samorządzie terytorialnym. Zwrócił się do prezydenta o objęcie patronatem przyszłorocznych obchodów z tym związanych.

bFfCiAOL

Prezydent podziękował za inicjatywę i powiedział, że przyjmie patronat.

Komorowski wyraził zadowolenie, że tak szybko można przystąpić do realizacji pomysłu obchodów przyszłego roku, jako roku polskiej samorządności. Jak mówił, należy pokazywać Polakom źródła polskiego sukcesu. _ - Jednym z tych wielkich źródeł wynikających z mądrze zagospodarowanej wolności jest właśnie wielka reforma samorządowa _ - podkreślił prezydent. Zdaniem Komorowskiego było to wielkie osiągnięcie, wielki odważny zamysł, który daje znakomite owoce.

Czytaj więcej w Money.pl
Samorządy chcą pieniędzy za atomówkę Trwają negocjacje dotyczące współpracy inwestora pierwszej polskiej elektrowni jądrowej PGE EJ1 z samorządami Gniewina, Choczewa i Krokowej.
Kto zyska, a kto straci na nowym PIT? To pomysł na poprawienie sytuacji finansowej samorządów.
Narzekają na brak decyzji o budowie atomówki Gminy uważają, że dotychczasowy sposób prowadzenia procesu przygotowawczego do budowy elektrowni powoduje dla nich negatywne konsekwencje dla rozwoju.
bFfCiAPm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)