Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samoobrona
27.12.2007 07:00

Samoobrona może być rozwiązana

Jeśli TK uzna, że w sprawie weksli Andrzej Lepper złamał konstytucję, jego partia przestanie istnieć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Stefan Kraszewski)

Marszałek SejmuBronisław Komorowskipodtrzymał decyzję swoich poprzedników i nie wycofał z Trybunału Konstytucyjnego wniosku o zbadanie, czyAndrzej Leppermiał prawo żądać weksli od swoich posłów. Jeśli sędziowie uznają, że konstytucja została złamana, Samoobrona zostanie zdelegalizowana - pisze "Dziennik".

Marszałek Komorowski uważa, że sprawę weksli trzeba wyjaśnić raz na zawsze. "Jestem przekonany, że Trybunał Konstytucyjny powinien ostatecznie wyjaśnić wątpliwości w kwestii weksli. Czekamy spokojnie na termin rozprawy" - powiedział "Dziennikowi" Bronisław Komorowski.

Weksle miały być zabezpieczeniem, gdyby poseł lub senator chciał opuścić klub Samoobrony. Każdy opiewał na 552 tysięcy złotych. Kandydat tej partii na parlamentarzystę podpisywał weksel wystawiony na związek zawodowy, w zamian za używanie jego logo Samoobrony podczas kampanii. Kiedy na przełomie 2006 i 2007 roku w Samoobronie zaczęły się odejścia, Lepper zapowiedział egzekucję weksli. A marszałekMarek Jurekoddał sprawę do Trybunału Konstytucyjnego - przypomina "Dziennik".

Tagi: samoobrona, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz