Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Samobójczy zamach na francuską szkołę

0
Podziel się:

Do ataku doszło w stolicy Afganistanu, Kabulu. Zamachowiec zabił co najmniej jedną osobę i ranił 16.

Samobójczy zamach na francuską szkołę
(Kate Holt /eyevine/EAST NEWS)

Lokalne władze podają, że nastoletni terrorysta zdetonował materiały wybuchowe wewnątrz budynku.

Afgańskie ministerstwo spraw wewnętrznych podało, że celem zamachu była jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych placówek oświatowych w Kabulu - Esteqlal. Podano też, że zamachowiec miał zaledwie 16 lat. W chwili, kiedy doszło do wybuchu, w budynku odbywał się występ muzyczny.

Na razie nie jest znana narodowość ofiary i poszkodowanych. Francuskie służby dyplomatyczne poinformowały jednak, że wszyscy obywatele tego kraju, którzy przebywali w okolicy, są bezpieczni.

Agencja Reutera zwraca uwagę, że w ostatnim czasie talibowie nasilili działania zbrojne i terrorystyczne w Afganistanie, licząc na dalsze osłabienie pozycji władz centralnych w Kabulu, które przejmują z rąk USA i NATO odpowiedzialność za bezpieczeństwo w kraju. Wcześniej w czwartek doszło w stolicy do samobójczego zamachu na autobus przewożący żołnierzy; zginęło 6 wojskowych, rannych zostało 11 osób.

Zgodnie z podpisanym jesienią przez władze afgańskie dwustronnym porozumieniem z USA i osobnym porozumieniem z NATO, w Afganistanie po 2014 roku miało pozostać ponad 10 tys. zagranicznych żołnierzy, którzy szkoliliby siły afgańskie i doradzali im. W maju br. prezydent USA Barack Obama ogłosił, że liczące 9800 żołnierzy amerykańskie siły w Afganistanie ograniczą się w przyszłym roku do szkolenia afgańskich wojsk i prowadzenia operacji antyterrorystycznej przeciwko _ niedobitkom Al-Kaidy _.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach w Kabulu. Polowali na ambasadora? Pracownicy ambasady współpracują z afgańską policją przy ustalaniu sprawców. W tym tygodniu w Kabulu kilkakrotnie dochodziło do zamachów samobójczych.
Zamachy w stolicy. Nie żyje sześć osób Do ataku doszło dzień po podpisaniu przez afgańskie władze ze Stanami Zjednoczonymi dwustronnego paktu o bezpieczeństwie.
Zamachowiec zastrzelił siedmiu policjantów Zamachowiec przebrany w mundur policjanta ostrzelał funkcjonariuszy stacjonujących w punkcie kontrolnym na południu Afganistanu, zabijając siedmiu z nich.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)