Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sądzony w Hadze Vojislav Szeszelj przeszedł operację

0
Podziel się:

Vojislav Szeszelj przeszedł operację usunięcia raka okrężnicy. Szeszelj jest sądzony w Hadze za zbrodnie popełnione w Bośni i Hercegowinie oraz Chorwacji w latach 1991-1993.

Sądzony w Hadze Vojislav Szeszelj przeszedł operację
(EPA/PAP)

Sądzony w Hadze przez trybunał ONZ ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii serbski ultranacjonalista Vojislav Szeszelj przeszedł operację usunięcia raka okrężnicy - poinformował dziś wiceszef formacji Szeszelja, Serbskiej Partii Radykalnej (SRS).

Szeszelj _ wraca do siebie w szpitalu _ w Holandii - powiedział w Belgradzie wiceprzewodniczący SRS Milorad Mirczić, nie podając szczegółów.

Szeszelj jest sądzony w Hadze za zbrodnie popełnione w Bośni i Hercegowinie oraz Chorwacji w latach 1991-1993, głównie na Chorwatach i Muzułmanach. Ten były wicepremier Serbii i lider SRS jest znany także jako twórca słynących z okrucieństw paramilitarnych oddziałów _ czetników _, powstałych na wzór oddziałów monarchistycznej partyzantki z czasów II wojny światowej.

Szeszelj nie przyznaje się do winy. Jego proces trwa z przerwami od listopada 2006 roku. Oskarżenie żąda dla niego 28 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Charles Taylor posiedzi w Wielkiej Brytanii Były prezydent Liberii, skazany na 50 lat więzienia za zbrodnie wojenne, został przewieziony z aresztu międzynarodowego trybunału w Hadze do brytyjskiego więzienia o zaostrzonych środkach bezpieczeństwa.
Proces Wulffa szybko się skończy? Zarówno prokuratura, jak i adwokaci Wulffa odrzucili propozycję, opowiadając się za kontynuowaniem procesu. Niemieckie media podają, że postępowanie może zakończyć się już na początku przyszłego roku.
Proces współpracowników reżimu. Uniewinnieni Były egipski premier z czasów prezydenta Hosniego Mubaraka, Ahmed Szafik, oraz dwaj synowie obalonego w lutym 2011 r. szefa państwa zostali uniewinnieni przez sąd w Kairze z zarzutów korupcyjnych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)