Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sądy w Polsce nadal niewydolne

0
Podziel się:

Z danych ministerstwa sprawiedliwości wynika, że w ubiegłym roku na wokandach zalegało 2,5 miliona spraw.

Sądy w Polsce nadal niewydolne
(ssalonso/Flickr)

Coraz dłużej trzeba czekać na orzeczenia sądu. Z danych ministerstwa sprawiedliwości wynika, że w ubiegłym roku na wokandach zalegało 2,5 miliona spraw.

To prawie o milion więcej niż 5 lat temu. Z raportu wynika, że Czas trwania przeciętnego postępowania wydłużył się o 30 procent. _ Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest nieudana reforma małych sądów _ - przekonuje rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa sędzia Waldemar Żurek.

Przypomnijmy, ze w ramach tak zwanej reformy Jarosława Gowina zlikwidowano 79 sądów rejonowych. Sam autor zmian uważa, że Przewlekłość sądowych postepowań i rosnąca lawinowo liczba zaległych spraw to wina sędziów.

_ - Polecam Krajowej Radzie Sądownictwa, aby przyjrzała się własnemu środowisku, a nie szukała winnych wszędzie dookoła _ - mówił w rozmowie z IAR były minister sprawiedliwości. Polska ma najwięcej sędziów w Europie, a jeśli chodzi o wydatki na wymiar sprawiedliwości jesteśmy w światowej czołówce.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska już 24 miliardy złotych pod kreską Po sierpniu deficyt budżetu państwa wyniósł 24 mld 636,4 zł, co stanowi 51,9 proc. dopuszczonego w tym roku deficytu.
Oszukał klientów na 4 mln zł. Przyznał się Mężczyzna chce dobrowolnie poddać się karze.
Oszustwo na egzaminie. Sąd jeszcze raz zajmie się sprawą Za dziewczynę, która przebywała wówczas w USA, na egzamin w jednej z niepublicznych uczelni w Białymstoku zgłosiła się inna osoba.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)