Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sądy 24 godzinne
27.02.2007 13:30

Sądy 24-godzinne - podwójna stawka dla tłumaczy

Podwójna stawka za szybką pracę - to propozycja ministra Ziobry dla tłumaczy, którzy pracować będą w sądach 24-godzinnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Podwójna stawka za szybką pracę - to propozycja ministra Ziobry dla tłumaczy, którzy pracować będą w sądach 24-godzinnych - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Projekt zmienionego rozporządzenia jest już przygotowany na posiedzenie rządu. Sądy 24-godzinne ruszają 12 marca.

Stawki za tłumaczenia wyniosą: za stronę przekładu na język polski z angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego - 46 zł, a z języka pozaeuropejskiego z alfabetem niełacińskim lub ideogramami nawet 67 zł 22 gr. Drugie tyle kosztować będzie każda rozpoczęta godzina tłumaczenia ustnego - donosi dziennik.ZOBACZ TAKŻE:
Baza tłumaczy przysięgłych w prawo.money.pl

Specyfika tego postępowania wymagać będzie od tłumaczy dyspozycyjności i szybkiego tempa pracy - uzasadnia resort.

Wyższa stawka dla tłumaczy ma kosztować Skarb Państwa ok. 560 tys. złrocznie. Wydatki będą pokrywane z kas poszczególnych sądów. Resort wyliczył, że w postępowaniu przyspieszonym będzie rozpatrywanych 25 procent spraw karnych, z czego można wnosić, że ok. 2 tysiące cudzoziemców rocznie może być skazywanych w tym trybie - podaje "Rzeczpospolita".

| Sądy 24-godzinne |
| --- |
| Szybkie sądy zajmą się wyrokowaniem w drobnych sprawach karnych oraz o charakterze chuligańskim. Sprawa będzie rozpoznana w trybie przyspieszonym i ograniczona do krótkiej rozprawy, jeśli sprawca został złapany na gorącym uczynku lub tuż po nim. Policja i prokuratura będą miały 48 godzin, by przekazać zatrzymaną osobę do dyspozycji sądu i sformułować wniosek, który zastąpi akt oskarżenia. Sąd z kolei będzie miał dobę na wydanie wyroku. Zachowaniu gwarancji procesowych służy obowiązkowy udział w rozprawie prokuratora i obrońcy. |

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: sądy 24 godzinne, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz