Notowania

sądy
02.02.2009 09:20

Sądom brakuje pieniędzy na odszkodowania

Środki na wypłaty zadośćuczynień sądy otrzymują od Ministerstwa Finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Hawałej)

Sądom brakuje pieniędzy na wypłaty odszkodowań - donosi Nasz Dziennik. Środki na wypłaty zadośćuczynień podobnie jak pieniądze na płace i utrzymanie jednostek sąd otrzymuje od Ministerstwa Finansów. Jednak w styczniu na konta nie wpłynęły żadne kwoty przeznaczone na odszkodowania.

_ Nasz Dziennik _ opisuje losy Arkadiusza Melaka - działacza opozycyjnego, więzionego podczas stanu wojennego, który bezskutecznie czeka na wypłacenie mu odszkodowania za internowanie. Ciężko chory przebywa w szpitalu, a renta, którą otrzymuje nie wystarcza mu nawet na zakup leków. Melak skierował do sądu list, w którym prosi o bezzwłoczne wypłacenie należnego mu odszkodowania. Do tej pory nie dostał odpowiedzi.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Raport Money.pl - Ile kosztują Polaków sądy? ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ile;kosztuja;polakow;sady,183,0,357047.html )
* [ 20 mln zł za katastrofę hali w Katowicach ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/20;mln;zl;za;katastrofe;hali;w;katowicach,104,0,422760.html )
* [ Prokuratoria wygrała sprawy na 2,2 mld złotych ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prokuratoria;wygrala;sprawy;na;2;2;mld;zlotych,198,0,356550.html )
Tagi: sądy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz