Notowania

walka z pseudokibicami
20.07.2011 16:24

Sąd zdecydował. Kibice Polonii wyjdą na wolność

Pięciu kibiców stołecznego klubu piłkarskiego Polonia nie będzie czekać na rozprawę sądową przeciwko nim w areszcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

Pięciu kibiców stołecznego klubu piłkarskiego Polonia nie będzie czekać na rozprawę sądową przeciwko nim w areszcie. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy dla Warszawy-Pragi.

Sędziowie rozpatrywali zażalenie prokuratury w tej sprawie, która domagała się kontynuowania tymczasowego aresztu dla kibiców, którzy jesienią ubiegłego roku napadli na pociąg z kibicami konkurencyjnej Legii i wdali się w bójkę.

- _ Sędziowie nie znaleźli przesłanek, które pozwoliłyby kontynuować środek zapobiegawczy, jakim jest czasowe pozbawienie wolności _ - powiedział rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga, Marcik Łochowski.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI RZECZNIKA SĄDU:

Sędzia Łochowski dodał też, że za odrzuceniem zażalenia prokuratury przemawiał też fakt, że w przyszłej rozprawie podejrzani będą mieć zasądzone z dużym prawdopodobieństwem kary w zawieszeniu, więc stosowanie tymczasowego aresztu nie byłoby uzasadnione.

Negatywne rozpatrzenie zażalenia z radością przyjął mecenas Piotr Szczepański. Obrońca dwójki z podejrzanych kibiców Polonii powiedział, że jego zdaniem przymajmniej część z zatrzymanych w ubiegłym roku kibiców Polonii, nie powinna w ogóle trafić do aresztu. Jak stwierdził, cała sprawa może być częścią odciągania uwagi opinii publicznej od innych problemów.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI OBROŃCY:

Do bójki z udziałem kibiców Polonii doszło w listopadzie ubiegłego roku na stacji kolejowej Płudy w warszawskiej dzielnicy Białołęka. Grupa zamaskowanych pseudokibiców wtargnęła do stojącego na peronie pociągu i zaatakowała kibiców przeciwnej drużyny - Legia Warszawa.

Policja znalazła przy zatrzymanych potem mężczyznach maczety i pałki oraz kradziony telefon. Czterech z pięciu zatrzymanych wtedy pseudokibiców to znane stołecznej policji osoby - przewijali się w sprawach dotyczących narkotyków, naruszenia przepisów ustawy o bezpieczeństwei imprez masowych, udziału w bójkach, kradzieżach i rozbojach.

Dzisiejsze postanowienie w sprawie zażalenia prokuratury nie oznacza, że śledczy zakończyli już przygotowywanie aktu oskarżenia przeciwko kibicom Polonii. Na razie nie wiadomo, kiedy zakończą się wszystkie czynności i kiedy ewentualnie może ruszyć proces przeciwko pięciu podejrzanym.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t139323.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zarzuty;dla;42;kiboli;trwaja;przesluchania,92,0,829276.html) Zarzuty dla 42 kiboli. Trwają przesłuchania Bydgoska prokuratura prowadzi czynności śledcze wobec pseudokibiców zatrzymanych wczoraj na terenie Poznania i Warszawy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t85722.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zamierzaja;usprawnic;sady;24-godzinne,223,0,829151.html) Zamierzają usprawnić sądy 24-godzinne Minister sprawiedliwości i prokurator generalny są zgodnii, że sądy 24-godzinne powinny działać skuteczniej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t116490.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/po;kupowala;glosy;bedzie;ciag;dalszy,203,0,767179.html) PO kupowała głosy? Będzie ciąg dalszy Jeden z kandydatów na prezydenta Wałbrzycha odwołał się decyzji sądu, odrzucającej jego protest.
Tagi: walka z pseudokibicami, sąd, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz