Notowania

ukraina
08.08.2011 18:20

Sąd w Kijowie zdecydował o losie Tymoszenko

Nie pomogły protesty i apele o uwolnienie. Była premier Ukrainy pozostanie w reszcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*Sąd w Kijowie odrzucił kolejny wniosek o zwolnienie Julii Tymoszenko z aresztu. Tym razem zwrócili się o to, między innymi, kierujący cerkwią prawosławną kijowskiego patriarchatu metropolita Filaret, a także duchowni kościoła katolickiego i baptyści. *

Metropolita Filaret podkreślił, że jest w stanie poręczyć za Julię Tymoszenko. Zaznaczył, że była premier jest osobą wierzącą i jako działaczka społeczna i polityczna cieszy się szacunkiem wielu ukraińskich obywateli, a także jest znana za granicą.

Sąd odrzucił także wniosek ukraińskiej rzecznik praw człowieka Niny Karpaczowej, która również prosiła o zwolnienie Julii Tymoszenko. _ Aresztowanie to zbyt duża kara za naruszenie procedur w czasie procesu _ - czytamy w piśmie Karpaczowej. Sędzie Rodion Kiriejew powiedział jednak, że nie ma podstaw do zwolnienia.

Wcześniej sąd odrzucił inny wniosek obrony. Prowadzący proces podkreślił wtedy, że _ Julia Tymoszenko systematycznie naruszała kodeks karno - procesowy, nie pojawiała się w sądzie na czas, a także przeszkadzała w dojściu do prawdy _. Stąd decyzja o pozostawieniu byłej premier w areszcie.

O aresztowaniu Julii Tymoszenko czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t91282.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ashton;grozi;ukrainie;staje;za;tymoszenko,228,0,839140.html) Ashton grozi Ukrainie. Staje za Tymoszenko Szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton przestrzegła przed wybiórczym uciekaniem się do środków sądowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t83098.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/aresztowanie;julii;tymoszenko;doszlo;do;przepychanek,68,0,887108.html) Była premier za kratami. Ruszyli jej na odsiecz Sąd twierdzi, że podjął taką decyzję na wniosek prokuratorów, którzy uzasadniali, że przeszkadza ona w posiedzeniach ignorując ich uczestników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t75827.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ukraina;byla;premier;stanie;przed;sadem,40,0,860712.html) Ukraina: Była premier stanie przed sądem W najbliższą środę Julia Tymoszenko usłyszy zarzuty nadużycia władzy. W razie uznania jej za winną, byłej premier grozi kara co najmniej 7 lat więzienia.
Tagi: ukraina, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz