Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sąd w Kielcach. 10 lat więzienia za podpalenie mieszkania i śmierć 59-latki

0
Podziel się:

W styczniu 2010 roku w jednym z mieszkań w Starachowicach (Świętokrzyskie) wybuchł pożar, w wyniku którego rozległych poparzeń doznała 59-letnia kobieta, która po kilkunastu dniach zmarła.

Sąd w Kielcach. 10 lat więzienia za podpalenie mieszkania i śmierć 59-latki
(Willeecole/Dreamstime)

Dziś 24-latek został skazany za podpalenie mieszkania i śmierć 59-letniej kobiety. To drugi proces w tej sprawie.

W styczniu 2010 roku w jednym z mieszkań w Starachowicach (Świętokrzyskie) wybuchł pożar, w wyniku którego rozległych poparzeń doznała 59-letnia kobieta, która po kilkunastu dniach zmarła. Ustalono, że mieszkanie zostało podpalone. W tej sprawie zatrzymany został 21-letni wtedy Kamil K. Prokuratura oskarżyła go o zabójstwo kobiety. Sąd skazał mężczyznę na 25 lat więzienia. Po apelacji sprawa wróciła do ponownego rozpatrzenia.

Jak przypomniała dzisiaj w uzasadnieniu wyroku sędzia Bożena Gawrońska, mężczyzna najpierw pomalował drzwi mieszkania 59-latki sprayem, polał je środkiem łatwopalnym i podpalił. Pożar rozprzestrzenił się bardzo szybko, a kobieta doznała rozległych oparzeń ciała, w wyniku których zmarła. Podpalenie drzwi mieszkania kobiety to - zdaniem sądu - miał być odwet za jej interwencję w mieszkaniu piętro niżej, w którym przebywał oskarżony. Kobieta usłyszała głosy awantury, zapukała do drzwi i poprosiła o ciszę, wtedy Kamil K. odezwał się do niej brzydko i kazał wyjść - mówiła sędzia Gawrońska.

Jak uzasadniała, Kamil K., podpalając drzwi mieszkania, naraził życie lub zdrowie nie tylko kobiety, ale i innych mieszkańców bloku. Mężczyzna dobrze wiedział, że większość mieszkańców to ludzie starsi lub niepełnosprawni.

Sędzia podkreśliła, że Kamil K. nie działał jednak z zamiarem zabicia kobiety i dlatego sąd nie podzielił stanowiska prokuratury, która oskarżyła mężczyznę o zabójstwo.

Kamil K. został skazany za narażenie życia lub zdrowia wielu osób. Jak podkreśliła Gawrońska, 10 lat więzienia jest karą sprawiedliwą i adekwatną do czynu. Wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj więcej w Money.pl
Podpalił dom opieki, dostał dożywocie Pielęgniarz odpowiadał za zabójstwo jedenastu osób i dokonanie ciężkiego uszkodzenia ciała ośmiu innych. W trakcie rozprawy 11 maja przyznał się do popełnienia wszystkich tych czynów.
Podpalił dom seniora. Są ofiary śmiertelne W wybudowanym w 2005 roku domu opieki mieszkają 283 osoby, głównie byli rolnicy, którzy nie mają żadnego źródła dochodu.
Mężczyna podpalił się koło siedziby premiera Na razie nie są znane powody podpalenia - powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji asp. Mariusz Mrozek.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)