Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jarosław Kaczyński
04.07.2011 15:15

Sąd odwołał badanie Kaczyńskiego

Sąd Okręgowy w Warszawie odwołał badania psychiatryczne, którym miał się poddać prezes PiS

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Decyzję podjęła sędzia Małgorzata Demianiuk-Dzik, która przejęła właśnie sprawę. Informacje tę potwierdził rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie.

aktualizacja: 16:10

Sędzia Wojciech Małek podkreślił, że nie jest przesądzone, czy Jarosław Kaczyński w ogóle zostanie poddany badaniom psychiatrycznym. Na razie odwołano badanie, które miało się odbyć 6 lipca.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI RZECZNIKA SĄDU:

Proces z powództwa Janusza Kaczmarka przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu toczy się od 4 lat. Kaczmarek, były minister spraw wewnętrznych pozwał byłego premiera za nazwanie go _ agentem śpiochem _ .

1 lipca 2011 roku sędzia, który zadecydował o konieczności przebadania Jarosława Kaczyńskiego przez biegłych psychiatrów, został odsunięty od sprawy. W procesie wytoczonym prezesowi PiS przez Janusza Kaczmarka konieczne było wyznaczenie nowego sędziego. Została nim Małgorzata Demianiuk-Dzik.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t137000.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sprawdza;stan;psychiczny;kaczynskiego,224,0,857824.html) Sprawdzą stan psychiczny Kaczyńskiego Dwaj biegli psychiatrzy mają stwierdzić, czy prezes PiS może brać udział w procesie, jaki wytoczył mu Janusz Kaczmarek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t141208.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaczynski;jest;poczytalny;chca;sie;upewnic,253,0,848125.html) Kaczyński jest poczytalny? Chcą się upewnić Sąd pyta czy prezes może odpowiadać w procesie wytoczonym przez byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/37/t136997.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nie;osadzi;prezesa;pis;bo;jest;stronniczy,124,0,864124.html) Nie osądzi prezesa PiS bo jest stronniczy? Sędzia, który domagał się przebadania Jarosława Kaczyńskiego przez biegłych psychiatrów został odsunięty od sprawy.
Tagi: Jarosław Kaczyński, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz