Notowania

więzienie
17.05.2010 19:08

Sąd Najwyższy USA łaskawy dla młodocianych

Nie będzie wolno wymierzać im kary dożywocia bez prawa do zwolnienia warunkowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anita Patterson Peppers/Dreamstime.com)

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zakazał wymierzania młodocianym przestępcom dożywocia bez prawa do zwolnienia warunkowego, jeśli nie popełnili oni morderstwa. Decyzja zapadła stosunkiem głosów 5 do 4.

Sąd Najwyższy rozpatrywał sprawę Terrance'a Grahama, który w wieku 16 i 17 lat brał udział w dwóch napadach z bronią. Dostał za to wyrok dożywocia bez prawa do przedterminowego zwolnienia. Sąd Najwyższy USA uznał tę karę za zbyt surową. _ - Ten wyrok odbiera mu szansę na udowodnienie, że zasługuje na powrót do społeczeństwa mimo, że nie popełnił morderstwa, a w oczach prawa był jeszcze dzieckiem _ - stwierdzili sędziowie.

Skutkiem ich decyzji będzie złagodzenie wyroków około 100 więźniów, którzy popełnili przestępstwa przed ukończeniem 18 roku życia. Wyrok Sądu Najwyższego nie będzie natomiast miał wpływu na los 2 tysięcy młodocianych przestępców skazanych za morderstwa na dożywocie bez prawa do zwolnienia warunkowego.

* [ Dożywocie za zabójstwo policjanta ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/dozywocie;za;zabojstwo;policjanta,53,0,592949.html )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: więzienie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz