Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sąd apelacyjny utrzymał wyrok 4 lat dla Berlusconiego

0
Podziel się:

Sprawa, w której skazano byłego szefa włoskiego rządu, dotyczy początku lat 90.

Sąd apelacyjny utrzymał wyrok 4 lat dla Berlusconiego
(ec.europa.eu)
bESvZtBx

Sąd apelacyjny w Mediolanie utrzymał w środę wyrok 4 lat więzienia dla b. premiera Włoch Silvio Berlusconiego, wydany w październiku 2012 r. w procesie w sprawie oszustw podatkowych przy zakupie praw do emisji zagranicznych filmów w jego telewizji Mediaset.

Obrona Berlusconiego zapowiedziała skierowanie sprawy do Sądu Najwyższego. Jego adwokat Niccolo Ghedini oświadczył, że mediolański sąd jest uprzedzony do byłego szefa rządu.

Politycy jego partii Lud Wolności nazywają wyrok sądu apelacyjnego absurdalnym i przypominają, że Berlusconi jest jednym z największych podatników w kraju.

bESvZtBz

Sprawa dotyczy lat 2001-2004 i zakupu przez należący do Berlusconiego telewizyjny koncern Mediaset praw do emisji seriali oraz filmów. Transakcje te odbywały się przy udziale amerykańskiego pośrednika. Według sądu podczas tych operacji finansowych, przeprowadzanych w rajach podatkowych, doszło do oszustw podatkowych na ogromną skalę. Szacuje się, że przed fiskusem Berlusconi jako właściciel Mediaset ukrył około 20 milionów euro. Wraz z wyrokiem z 26 października 2012 sąd pierwszej instancji nakazał mu zapłacenie 10 milionów euro z należnej sumy.

76-letni Berlusconi, zasiadający obecnie w Senacie Włoch, ma za sobą około 30 postępowań sądowych w różnych sprawach. Na ogół były one umarzane z powodu przedawnienia. Jeszcze jeden proces, również w Mediolanie, toczy się obecnie. Berlusconi oskarżony jest o korzystanie z prostytucji nieletnich i nadużycie władzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Berlusconi ofiarą sądu? Ma pójść do więzienia Były premier Włoch uważa, że sędziowie się nad nim znęcają.
Berlusconi skazany na karę więzienia Sprawa, w której skazano byłego szefa włoskiego rządu, dotyczy początku lat 90.
bESvZtCa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)