Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok 25 lat dla za potrójne zabójstwo

0
Podziel się:

Najistotniejszym dowodem w sprawie okazały się ślady genetyczne. Dwóch podejrzewanych o popełnienie zbrodni zatrzymano dopiero po 18 latach.

Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok 25 lat dla za potrójne zabójstwo
(Reporter)

Sąd Apelacyjny w Krakowie utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Kielcach skazujący Tadeusza G. na łączną karę 25 lat więzienia za potrójne zabójstwo trojga obywateli Ukrainy we wrześniu 1991 roku. Wyrok jest prawomocny.

Jak poinformował dziś rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty, za każde z zarzucanych mu przez PA morderstw Tadeuszowi G. wymierzono po 25 lat pozbawienia wolności, orzekając jednocześnie karę łączną w tym samym wymiarze.

Sprawa potrójnego zabójstwa i gwałtu była jedną z najbardziej bulwersujących na terenie południowej Polski w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

Wieczorem 19 wrześnie 1991 r. trójka obywateli Ukrainy, dwóch 40-letnich mężczyzn oraz 24-letnia kobieta, zatrzymała się na parkingu leśnym w podkieleckiej Cedzynie. Ukraińcy zginęli od strzałów z pistoletu, a ich towarzyszka najpierw została brutalnie zgwałcona, a następnie zabita strzałem w głowę z bliskiej odległości.

Według Kosmatego najistotniejszym dowodem w sprawie okazały się ślady genetyczne. Dwóch podejrzewanych o popełnienie zbrodni zatrzymano dopiero po 18 latach. Na ich ślad natrafiono po porównaniu materiałów genetycznych zabezpieczonych w Cedzynie oraz w sprawie zabójstw właścicieli i pracowników kantorów dokonanych w latach 2005 - 2007 na południu Polski.

Drugi oskarżony - Stanisław T. - w kwietniu 2011 roku, już po rozpoczęciu procesu, w zakładzie karnym w Piotrkowie Trybunalskim popełnił samobójstwo.

Do skazania Tadeusza G. - zaznaczył rzecznik - przyczyniły się także zeznania skruszonego przestępcy Jacka P., dotyczące w szczególności broni, którą mordercy się posłużyli zabijając swe ofiary.

Jacek P., został skazany w procesie tzw. _ zabójców kantorowców _ na 15 lat pozbawienia wolności. Proces Tadeusza G. w tym zakresie nadal trwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Usłyszeli wyrok sześciu lat więzienia. Za co? Jeden ze skazanych ściągał ze stron internetowych zakazanych przez rząd centralny w Pekinie materiały wzbudzające _ fanatyzm religijny i wrogość na tle etnicznym _.
Prezydent chce ułaskawienia. Jak najszybciej Kradł, bo ma umysł pięciolatka. Nie zasłużył na więzienie - uważa Kancelaria Prezydenta.
Prof. KUL podejrzany o plagiat. Ale zaprzecza Zarzut dotyczy publikacji _ Ewolucja kościelnego prawa polskiego w świetle kodyfikacji do XIX wieku _, w której Stanisław T. przywłaszczył autorstwo cudzych utworów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)