Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sąd Najwyższy zajmie się sprawą Dochnala

0
Podziel się:

Sąd Najwyższy rozpatrzy w poniedziałek kasację od wyroku skazującego biznesmena i lobbystę Marka Dochnala na 3,5 roku więzienia za wręczanie łapówek byłemu posłowi SLD Andrzejowi Pęczakowi.

Sąd Najwyższy zajmie się sprawą Dochnala
(Paweł Kozioł/Reporter)
bEKVtqqd

Jedna z najgłośniejszych spraw korupcyjnych ostatnich lat znów na wokandzie. Sąd Najwyższy rozpatrzy w poniedziałek kasację od wyroku skazującego biznesmena i lobbystę Marka Dochnala na 3,5 roku więzienia za wręczanie łapówek byłemu posłowi SLD Andrzejowi Pęczakowi.

Pieniądze miały być przekazywane w zamian za informacje dotyczące prywatyzacji polskich przedsiębiorstw, w tym hut stali.

Według prokuratury Pęczak przyjął od Dochnala i jego współpracownika m.in. 60 tysięcy dolarów, 10 tysięcy funtów oraz prawo do korzystania z luksusowego mercedesa. Pęczak miał także dostać luksusowy złoty zegarek wart 22 tysięcy franków szwajcarskich. I za to sąd skazał Dochnala na więzienie i 450 tysięcy złotych grzywny.

bEKVtqqf

Na poczet kary zaliczono okres aresztowania, który niemal pokrył się z orzeczonymi karami. Ponieważ Dochnal kolejno odwoływał się do wszystkich instancji Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że Polska naruszyła Europejską Konwencję Praw Człowieka, stosując wobec Dochnala niemal czteroletni areszt i za to przyznano mu prawie 9 tysięcy euro odszkodowania. Początek kasacji w poniedziałek o 12.30.

Czytaj więcej w Money.pl
Oskarżenia przeciwko byłej dyrektor w NFZ Chodzi o przyjęcie łapówki przez szefową departamentu gospodarki lekami od przedstawicielki jednej z firm farmaceutycznych - poinformowało CBA.
Prokurator chce 15 lat więzienia za korupcję Prokuratura zażądała kary również dla oraz 20 lat pozbawienia wolności dla byłego wiceministra ds. przemysłu cukrowniczego.
Były premier Gruzji skazany za korupcję Sąd uznał za winnego byłego premiera Gruzji Wano Merabisziwilego i skazał go na pięć lat więzienia za nadużycia finansowe i nepotyzm.
bEKVtqqG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)