Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sąd Najwyższy Izraela nakazał wstrzymanie budowy muru koło Betlejem

0
Podziel się:

Już w 2004 roku Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że budowa na Zachodnim Brzegu Jordanu muru odgradzającego wieś Batir od jej tarasów uprawnych jest nielegalna.

Sąd Najwyższy Izraela nakazał wstrzymanie budowy muru koło Betlejem
(ssalonso/Flickr)

Mur, który armia izraelska chciała zbudować na zachód od Betlejem, aby odgrodzić ze względów bezpieczeństwa palestyńską wioskę Batir, nie powstanie. Tak postanowił izraelski Sąd Najwyższy. Uratowane zostaną historyczne uprawy tarasowe chronione przez UNESCO.

Już w 2004 roku Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że budowa na Zachodnim Brzegu Jordanu muru odgradzającego wieś Batir od jej tarasów uprawnych jest nielegalna. Nakazał rozebranie wzniesionego już fragmentu muru i wypłacenie odszkodowań mieszkańcom Batiru za straty w uprawach poniesione w związku z budową.

Minęło nieco ponad dziesięć lat, w ciągu których dowództwo izraelskich sił zbrojnych starało się przeforsować dalszą budowę muru i zapadł wyrok najwyższej instancji sądowej Izraela zgodny z interesami ludności Batiru.

_ Każda próba jakiejkolwiek zmiany w decyzji Sądu Najwyższego - oświadczył Akram Badir, przedstawiciel lokalnej rady Batiru - będzie wymagała lat _.

Czytaj więcej w Money.pl
Lekarze wygrali sądowy spór z UOKiK Chodzi o postępowania dyscyplinarne wobec medyków w związku ze stosowaniem homeopatii.
Adwokaci Nawalnego o absurdalnym wyroku Mimo że zapadł w zawieszeniu, to trzymają go pod kluczem.
Szef Ubera w tarapatach Travis Kalanick, dyrektor generalny usługi Uber, będzie raczej unikał wizyt w Seulu. Pojawienie się go w tym kraju może grozić aresztowaniem a nawet wyrokiem skazującym go na odsiadkę w więzieniu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)