Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policjant
11.02.2010 17:29

Są zarzuty dla zabójców policjanta

O zasztyletowanie funkcjonariusza oskarżono dwóch 18- latków. Grozi im 25 lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Zarzut zabójstwa postawiła Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola obu 18-latkom, którzy w środę na jednym ze stołecznych przystanków zaatakowali policjanta. Funkcjonariusz został śmiertelnie ugodzony nożem. *

Jak poinformował rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Mateusz Martyniuk, z ustaleń śledczych wynika, że _ obaj działali wspólnie i w porozumieniu _. Obaj też przyznali się do winy. Ponieważ nie ukończyli jeszcze 18 lat, grozi im 25 lat więzienia. Prokuratura wystąpiła już o ich areszt, posiedzenie sądu odbędzie się jeszcze dziś.

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę po godz. 10 na przystanku tramwajowym przy ul. Połczyńskiej na warszawskiej Woli. Według relacji świadków, gdy na przystanek podjechał tramwaj, jeden ze stojących przy wiacie mężczyzn rzucił koszem na śmieci w wagon.

Na jego zachowanie natychmiast zareagował wychodzący z tramwaju pasażer - jak się później okazało, 42-letni policjant z wydziału wywiadowczo-patrolowego stołecznej komendy, asp. Andrzej Struj.

Policjant został zaatakowany i zraniony nożem. Na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia, jednak funkcjonariusza nie udało się uratować - zmarł w szpitalu. Kilka minut później napastnika zatrzymał zastępca komendanta rejonowego policji na Ochocie. Okazał się nim 18-letni Mateusz N., miał pół promila alkoholu we krwi. Jego kolegę, który miał m.in. przytrzymywać policjanta - zatrzymano kilka godzin później.

Funkcjonariusz służył w policji 15 lat. Tramwajem jechał po cywilnemu - bo był na urlopie. Osierocił dwójkę dzieci.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzy Miller podjął decyzję o przyznaniu mu Złotej Odznaki _ Zasłużony Policjant _. Zapowiedział również, że rodzina policjanta otrzyma wsparcie finansowe i wystąpił do prezydenta Lecha Kaczyńskiego o pośmiertne nadanie funkcjonariuszowi stopnia podkomisarza.

W środę Kancelaria Prezydenta poinformowała, że Lech Kaczyński podjął decyzję o pośmiertnym odznaczeniu zmarłego policjanta Krzyżem Zasługi za Dzielność.

Tagi: policjant, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz