Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Są szanse na ekstradycję Mazura?

0
Podziel się:

Wraca sprawa biznesmena podejrzanego o zlecenie zabójstwa gen. Marka Papały.

Są szanse na ekstradycję Mazura?
(kprm.gov.pl)

Prokuratura Krajowa będzie ponownie starała się o ekstradycję Edwarda Mazura, biznesmena podejrzanego o zlecenie zabójstwa Marka Papały - byłego komendanta głównego policji.

Jak ustalił dziennik _ Polska _, nowy wniosek ekstradycyjny jesienią trafi do amerykańskiego sądu. To efekt pracy wykonanej przez prokuratorów w ciągu ostatnich dwóch lat.

W rozmowie z gazetą prokurator Robert Majewski z warszawskiego wydziału Prokuratury Krajowej nie potwierdził tej informacji, przyznał jednak, że strona polska współpracuje z amerykańską i dostarcza na bieżąco wszystkie niezbędne dokumenty.

Także były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski (na zdjęciu z minister Ewą Kopacz)
mówi, że w ciągu minionych dwóch lat prokuratorom udało się zdobyć nowe dowody w tej sprawie.

Według informacji dziennika kluczowe dla sprawy są zeznania dwóch nieznanych wcześniej świadków. Przedstawili oni prokuratorom nowe szczegóły rozmów Mazura z trójmiejskimi przestępcami w kwietniu 1998 roku. Sam podejrzany przed amerykańskim sądem zeznał, że nie znał żadnego ze wskazanych gangsterów, z którymi według zeznań świadków miał omawiać sprawę zabójstwa Papały.

W 2007 r. o ekstradycję Mazura ubiegał się ówczesny prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Jednak sąd w Chicago odrzucił jego wniosek.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)