Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rzym: Samolot nie trafił w pas. Są ranni

0
Podziel się:

Samolot leciał z Pizy, na północy Włoch, do Rzymu z 46 pasażerami i 4 osobami załogi.

Rzym: Samolot nie trafił w pas. Są ranni
(PAP/EPA/TELENEWS)
bEKLWkhx

Samolot ATR 72 należący do rumuńskiego przewoźnika Carpatair wylądował wczoraj późnym wieczorem poza pasem na rzymskim lotnisku Fiumicino. 5 osób, w tym 4 pasażerów, zostało rannych - poinformowały włoskie władze lotnicze.

Samolot, który wykonywał lot dla włoskich linii lotniczych Alitalia, leciał z Pizy na północy Włoch do Rzymu z 46 pasażerami i 4 osobami załogi.

Lądowanie odbywało się w trudnych warunkach atmosferycznych, podczas silnego wiatru. Według świadków, maszyna uderzyła w pas startowy, odbiła się od niego i wylądowała poza pasem przechylając się na jedną stronę.

bEKLWkhz

Najciężej ranny został 30-letni członek załogi, który doznał urazu kręgosłupa, ale jego życie nie jest zagrożone. Pozostałe osoby doznały lżejszych obrażeń. Wszczęto dochodzenie w celu ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie spryskał kadłuba. Dlatego zginęło 31 osób? 31 osób zginęło, a 12 zostało rannych w dzisiejszej katastrofie samolotu pasażerskiego ATR-72 w pobliżu Tiumenia na Syberii Zachodniej.
Katastrofa Boeinga. Wszyscy zginęli Na przedmieściach największego miasta Kazachstanu - Ałmaty - rozbił się samolot pasażerski.
Sąd znalazł przyczynę katastrofy. Po 33 latach Sąd najwyższej instancji orzekł dziś, że państwo włoskie musi wypłacić odszkodowania bliskim ofiar za to, że nie zagwarantowało bezpieczeństwa lotu za pomocą radarów cywilnych i wojskowych.
bEKLWkia
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)