Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadek
23.02.2013 16:42

Rzucali bryłami lodu. Mają zarzut zabójstwa

Trzej nastolatkowie rzucali bryłami lodu w samochody jadące autostradą A4 w Małopolsce. Jedna uszkodziła szybę tira, w wypadku zginął 46-letni kierowca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Zarzut zabójstwa usłyszeli trzej nastolatkowie, którzy rzucali bryłami lodu w samochody jadące autostradą A4 w Małopolsce. Jedna z brył uszkodziła szybę tira, w wypadku zginął 46-letni kierowca. Podejrzanym grozi od ośmiu do 25 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło w czwartek wieczorem w miejscowości Biadoliny Radłowskie pod Tarnowem. Kierowca - po tym jak bryła lodu rozbiła szybę - stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w energochłonne bariery po prawej stronie drogi. W szoku wyszedł jeszcze z samochodu, ale stracił przytomność. Pomimo reanimacji zmarł.

Policja zatrzymała 17-latka i dwóch 16-latków. _ - Wszystkim trzem prokurator rejonowy postawił zarzut zabójstwa. Uznał, że działali w zamiarze ewentualnym pozbawienia życia osób poruszających się tą drogą _ - poinformowała prokurator Elżbieta Potoczek-Bara z Prokuratury Okręgowej w Tarnowie. Dodała, że także 16-latkom, choć nie są pełnoletni, prokurator przedstawił zarzut popełnienia przestępstwa zabójstwa.

Prokuratura ze względu na dobro postępowania nie podaje, czy podejrzani przyznali się do zarzucanego im czynu. - _ Złożyli wyjaśnienia, przedstawili własną wersję tego zdarzenia, ale nie zaprzeczyli, że tam byli _ - powiedziała prok. Potoczek - Bara. Według śledczych nastolatkowie rzucali bryłami lodu z nudów, a rzut, który okazał się tragiczny w skutkach, nie był pierwszy - wcześniej trenowali celność.

Prokurator biorąc pod uwagę okoliczności sprawy, zagrożenie wysoką karą oraz bezskuteczność stosownych wcześniej środków wychowawczych wystąpił do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec nastolatków. Dwóch z nich miało już kłopoty z prawem, jeden z 16-latków był podopiecznym Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Sekcja zwłok kierowcy wykazała, że mężczyzna, po uderzeniu w klatkę piersiową, zmarł wskutek wielonarządowych obrażeń klatki piersiowej i brzucha. Miał złamane wszystkie żebra i uszkodzone narządy wewnętrzne. Prokurator i biegły, którzy prowadzili oględziny na miejscu wypadku, znaleźli w kabinie tira duże bryły lodu. Po zważeniu odłamków lodu okazało się, że ważyły one 16 kilogramów.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/m21668.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/droga;nr;27;w;lubuskiem;zablokowana,204,0,1245388.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Dwa tiry wpadły do rowu. Droga zablokowana Dwa tiry wpadły do rowu. Kierowcy nie opanowali pojazdów na oblodzonej drodze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/m21665.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zakaz;wyprzedzania;dla;ciezarowek;na;autostradzie;a4,24,0,1235736.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wprowadzą zakaz wyprzedzania dla tirów Pod koniec stycznia na pięciu odcinkach A4 z Wrocławia do Krzywej wprowadzone zostaną zakazy wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/m21667.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/a2;zablokowana;tir;wbil;sie;w;barierki;a;kierowca;zmarl,174,0,1233838.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zablokowana autostrada. Kierowca nie żyje Policja już wyznaczyła objazdy. Utrudnienia mogą potrać kilka godzin.
Tagi: wypadek, tir, prawo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz