Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rzecznik Putina: Kontakty z Merkel "na wagę złota"

0
Podziel się:

- Sam dialog jest w tej sytuacji niezwykle cenny; mamy nadzieję, że będzie kontynuowany - powiedział Pieskow

Rzecznik Putina: Kontakty z Merkel "na wagę złota"
(PAP/EPA)

- _ Od początku kryzysu obaj przywódcy pozostają w stałym kontakcie. Częste rozmowy umożliwiły przynajmniej wzajemne zbliżenie stanowisk. W obecnej napiętej sytuacji są one na wagę złota _ - powiedział Pieskow, oceniając rozmowy między przywódcami obu krajów jako _ konstruktywne _.

Rzecznik Kremla zastrzegł, że w kwestiach dotyczących Ukrainy oba kraje reprezentują odmienne stanowiska. _ - Sam dialog jest w tej sytuacji niezwykle cenny; mamy nadzieję, że będzie kontynuowany _ - powiedział Pieskow. Rzecznik ocenił rozmowy jako konstruktywne, pomimo _ nieustępliwej _ postawy Merkel. Lepiej jest rozmawiać _ ze sobą, niż o sobie _ - powiedział Pieskow.

Od początku kryzysu na Ukrainie Merkel rozmawiała z Putinem co najmniej siedem razy. Podczas jednej z rozmów zaproponowała wysłanie na Ukrainę misji obserwatorów Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Strona rosyjska zaakceptowała pomimo początkowych zastrzeżeń niemiecką propozycję, a pierwsza grupa obserwatorów rozpoczęła już pracę.

Krym zmienia strefę czasową. A mieszkańcy na to...

Telewizja ZDF zwróciła uwagę, że Merkel, w przeciwieństwie do jej poprzedników - Helmuta Kohla i Gerharda Schroedera, unika demonstracyjnych gestów niemiecko-rosyjskiej przyjaźni. _ A jeśli już dochodzi do tego, to bez folkloru i bez Putina _ - podkreślił autor programu _ Berlin direkt _. Jak przypomniał, Merkel rozmawiała przez dwanaście godzin w Berlinie z uważanym za liberała Dmitrijem Miedwiediewem, gdy był prezydentem Rosji (2008-2012). Merkel miała nadzieję, że Miedwiediew stanie się prawdziwym partnerem Zachodu i umożliwi proces modernizacji kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama wskazuje Ukrainie Polskę jako wzór Prezydent USA wskazał na nasze reformy gospodarcze, które przyniosły wręcz _ niewiarygodny _ wzrost.
"Prężenie muskułów jest na rękę Putinowi" _ - Wiemy, że rosyjska doktryna wojskowa zakłada eskalowanie (konfliktu) w celu późniejszej deeskalacji. Tak więc, powinniśmy się obecnie skupić na fazie deeskalacji - _ uważa minister obrony Wielkiej Brytanii.
Berlusconi broni Rosji. "To było nierozważne" Wykluczenie Rosji z grona G8 nie podoba się Silvio Berlusconiemu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)