Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rządowe podręczniki jadą do szkół

0
Podziel się:

Do końca tygodnia książki trafią już do wszystkich województw. Mowa tu w sumie o 560 tysiącach egzemplarzy.

Rządowe podręczniki jadą do szkół
(PAP/Radek Pietruszka)

Nasz elementarz jest już w Zachodniopomorskiem. To szóste województwo po mazowieckim, łódzkim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i kujawsko-pomorskim, które ma w szkołach pierwszą z czterech części rządowego podręcznika dla pierwszaków.

Joanna Dębek zapowiada, że do końca tygodnia książki trafią już do wszystkich województw. Mowa tu w sumie o 560 tysiącach egzemplarzy.

Na pracę z _ Naszym elementarzem _ zdecydowało się ponad 99 procent szkół publicznych.

Jak zapowiada ministerstwo, pierwszą część podręcznika pierwszaki powinny dostać 1 września, wraz z pierwszą wizytą w szkole. Będą miały czas na zapoznanie się z książką, gdyż w zasadzie będzie ona im potrzebna dopiero kilka tygodni później.

Pierwsze dni służą raczej zapoznawaniu ich z nową sytuacją jaką jest nauka w szkole.

Czytaj więcej w Money.pl
UOKiK bada rynek podręczników szkolnych Analiza ma związek z wprowadzaniem przez rząd bezpłatnych podręczników.
Darmowy podręcznik trafił do dystrybucji Pierwsza z czterech planowanych część _ Naszego elementarza _ dostarczona zostanie za pośrednictwem kuratoriów.
Zamówili już pół mln darmowych podręczników Szkoły mogą zgłaszać zapotrzebowanie na _ Nasz Elementarz _ od połowy czerwca.
Jutro upływa termin zgłaszania opinii do... Druga część Naszego elementarza od 24 czerwca jest dostępna na stronie internetowej www.naszelementarz.men.gov.pl .
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)