Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd zapewnia posłów: Przestępcy znikną ze stadionów

0
Podziel się:

Wiceszef MSWiA Adam Rapacki zapewnił, że wyeliminowani zostaną wszyscy chuligani.

Rząd zapewnia posłów: Przestępcy znikną ze stadionów
(PAP/Leszek Szymański)

Bezpieczeństwo imprez masowych i na stadionach jest priorytetem rządu - zapewnia wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Adam Rapacki.

Powiedział, że to nie tylko dlatego, że Polska za niecały rok będzie gospodarzem EURO 2012, ale także dlatego, że władze nie godzą się na chuligańskie wybryki na meczach piłkarskich. Zapowiadają zdecydowane i zmasowane działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa na imprezach masowych. Po burdzie w Bydgoszczy ponad 30 osobom postawiono zarzuty karne.

Rapacki zapewnił, że wyeliminowani zostaną wszyscy chuligani. Minister przypomniał, że ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych przewiduje zamykanie stadionów dla kibiców i wojewodowie w razie potrzeby bedą z tej możliwości korzystać.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t90259.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zero;litosci;dla;stadionowych;bandytow;tusk;pogrozi;klubom,82,0,826962.html) Zero litości dla stadionowych bandytów

Prawo dopuszcza też możliwość przerwania meczu, jeśli dochodzi do zagrożenia porządku publicznego - mówił wiceminister spraw wewnętrznych. Sprawniej maja działać sądy 24-godzinne. _ _

_ - Minister sprawiedliwości wystosował odpowiednie wytyczne, jak orzekać zakazy sądowe _ - dodał Rapacki.

Minister Rapacki zwrócił uwagę, ze ogromne możliwości zapewnienia spokoju na stadionach ma sam świat futbolu. Obserwator z ramienia Polskiego Związku Piłki Nożnej może przerwać mecz.

POSŁUCHAJ MINISTRA RAPACKIEGO:

- _ To organizator wreszcie zatrudnia firmy, pilnujące porządku na stadionach i organizator może te umowy zerwać _ - dodał minister Rapacki. Powiedział, że na wczorajszym spotkaniu z przedstawicielami futbolu, rząd przedstawił oczekiwania, by działacze piłkarscy aktywniej włączyli się w proces walki z przestępcami na stadionach.

Policjanci z Poznania zatrzymali wczoraj po południu kolejnych sześciu pseudokibiców odpowiedzialnych za burdy podczas finału Pucharu Polski w Bydgoszczy.

- _ Czterech podejrzanych przewieziono już do Bydgoszczy _- poinformowała Monika Chlebicz z Komendy Wojewódzkiej Policji.Teraz sporo pracy maja specjaliści, którzy dokonują identyfikacji chuliganów.

Przedwczoraj w ręce policjantów wpadło 13-tu podejrzanych. Zatrzymani znaleźli się w dyspozycji prokuratorów, którzy przyjechali do Poznania z Bydgoszczy.

Tymczasem dzisiaj Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zdecyduje o ewentualnym areszcie dla chuligana, który kopnął i powalił na ziemię operatorkę kamery telewizyjnej. Bydgoska prokuratura wystąpiła o 3-miesięczny areszt.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t98287.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;rozmawial;z;klubami;bedzie;zamykal;stadiony,116,0,827252.html) Tusk rozmawiał z klubami. Będzie zamykał stadiony? Premier zapowiedział, że _ nie cofnie się przed drastycznymi krokami. _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t139139.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wstawil;sie;za;staruchem;stracil;stolek,51,0,827187.html) Wstawił się za "Staruchem". Stracił stołek Naczelnik stołecznego wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców nadkom. Radosław Ścibiorek został odwołany ze stanowiska.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)