Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd ma rozmawiać na temat stanu wojennego

0
Podziel się:

Dla zaprowadzenia porządku w kraju 10 stacji telewizyjnych musi przestać nadawać program. Dotyczy to zarówno kanałów prowadzonych przez zwolenników, jak i przeciwników obecnych władz.

Rząd ma rozmawiać na temat stanu wojennego
(PrntScrn/YouTube)

W związku z wprowadzeniem przez tajlandzką armię stanu wojennego rząd tego kraju zbierze się we wtorek na specjalnym posiedzeniu, aby omówić zaistniałą sytuację - poinformował doradca premiera. Miejsce posiedzenia nie zostało ujawnione.

"- Premier zwołał wyjątkowe posiedzenie rządu, aby omówić obecną sytuację. Odbędzie się ono w bezpiecznym miejscu, którego dokładna lokalizacja nie może być ujawniona" - poinformował jeden z doradców p.o. premiera Niwattumronga Boonsongpaisana.

Przedstawiciele rządu podkreślają, że nie byli informowani o planach wojskowych.

Wcześniej armia poinformowała, że dla zaprowadzenia porządku w kraju 10 stacji telewizyjnych musi przestać nadawać program. Dotyczy to zarówno kanałów prowadzonych przez zwolenników, jak i przeciwników obecnych władz.

"Wojsko poprosiło nadawców telewizji satelitarnych, aby przestali nadawać sygnał, w ten sposób można uniknąć chaosu informacyjnego, który w konsekwencji może doprowadzić do nieporozumień" - napisała armia w oficjalnym oświadczeniu.

Armia ogłosiła wprowadzenie stanu wojennego we wtorek rano.

"To konieczne, by przywrócić w kraju pokój i porządek" - oświadczył w telewizyjnym wystąpieniu dowódca armii, generał Prayuth Chan-ocha. Wojskowi zapewniają, że nie jest to pucz.

Generał Prayuth wezwał swych rodaków, by nie wpadali w panikę, lecz dalej normalnie żyli. Rzecznik armii zapewnił, że nie jest to przewrót wojskowy i rząd funkcjonuje normalnie.

Armia nakazała także zwolennikom i przeciwnikom rządu zgromadzonym w Bangkoku pozostanie na swoich miejscach.

Agencje informują, że życie w mieście toczy się normalnie. Uzbrojonych żołnierzy i wozy opancerzone rozmieszczono w centrum Bangkoku, m.in. przed hotelami i stacjami telewizyjnymi, a także na przedmieściach stolicy, gdzie skupili się zwolennicy rządu.

Wojsko zdecydowało się na wprowadzenie stanu wojennego po wielu miesiącach antyrządowych protestów, głównie w Bangkoku, w których zginęło 28 osób, a setki zostały ranne.

W ostatnich miesiącach generał Prayuth, który za kilka tygodni ma przejść na emeryturę, wielokrotnie odrzucał możliwość przewrotu wojskowego. Ostatnio jednak - po kolejnych aktach przemocy i ofiarach śmiertelnych - zagroził bardziej zdecydowanymi działaniami armii.

Czytaj więcej w Money.pl
Tajlandzka premier: "Jestem niewinna" Yingluck Shinawatra jest oskarżana o nadużycie władzy, oświadczyła przed Trybunałem Konstytucyjnym, że jest niewinna.
Ustalono termin wyborów w Tajlandii. Opozycja.. Szefowa rządu i Komisja Wyborcza porozumieli się w dziś w sprawie przeprowadzenia 20 lipca wyborów parlamentarnych, mimo że opozycja nie chce się zdeklarować, czy weźmie w nich udział.
Kolejny atak wymierzony w demonstrantów Strzały z broni palnej i odgłos wybuchu było słychać dzisiaj rano w Bangkoku niedaleko miejsca masowych protestów antyrządowych - poinformowała tajlandzka policja. Protesty w Tajlandii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)