Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd Ewy Kopacz. Znamy już przyszłego wicemarszałka

0
Podziel się:

Przed posiedzeniem Sejmu ma się zebrać Prezydium. Zdecyduje, czy w porządku obrad znajdzie się także wybór wicemarszałka

Rząd Ewy Kopacz. Znamy już przyszłego wicemarszałka
(rownetraktowanie.gov.pl)

Elżbieta Radziszewska została wskazana przez prezydium klubu PO jako kandydatka na wicemarszałka Sejmu - poinformowała dziennikarzy Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). Kandydatem na nowego marszałka jest były szef MSZ Radosław Sikorski. Wybór marszałka Sejmu to jeden z punktów rozpoczynającego się dziś trzydniowego posiedzenia Izby.

Rano, przed posiedzeniem ma się zebrać jeszcze Prezydium izby. Zdecyduje, czy w porządku obrad znajdzie się także wybór wicemarszałka, gdzie jest wakat po Cezarym Grabarczyku. Kandydatką klubu PO jest Elżbieta Radziszewska.

Kandydatami na szefów komisji spraw zagranicznych i odpowiedzialności konstytucyjnej są dotychczasowi wiceprzewodniczący tych komisji z PO, posłowie: Robert Tyszkiewicz i Robert Kropiwnicki. Decyzje prezydium ma jeszcze potwierdzić we wtorek wieczorem klub PO.

Zmiany w prezydium Sejmu i szefów dwóch sejmowych komisji stały się konieczne po poniedziałkowym powołaniu rządu Ewy Kopacz, byłej już marszałek Sejmu. W jej rządzie znaleźli się m.in.: minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk, który wcześniej zasiadał w fotelu wicemarszałka, a także szef MSZ Grzegorz Schetyna, do tej pory przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych. W skład nowej Rady Ministrów powołany został też dotychczasowy szef komisji odpowiedzialności konstytucyjnej Andrzej Halicki.

Radziszewska, z zawodu lekarz, w Sejmie zasiada nieprzerwanie od 1997 roku. W latach 2008-2011 pełniła urząd pełnomocnika rządu ds. równego traktowania. Obecnie zasiada w Sejmie w komisjach: zdrowia oraz ds. służb specjalnych. W drugiej z tych komisji ma zastąpić ją były minister sprawiedliwości Marek Biernacki.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS: Z tym rządem grozi nam izolacjonizm PO z kolei przekonuje o kontynuacji aktywnej polityki wobec Ukrainy.
Rząd bez Sikorskiego - niespodzianka dla... Zdaniem niemieckich komentatorów, większy wpływ na politykę zagraniczną uzyska teraz prezydent Bronisław Komorowski.
Schetyna zabrał głos w sprawie podsłuchów Polityk Platformy Obywatelskiej obawia się kolejnych, kompromitujących nagrań.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)