Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd Ewy Kopacz. Trzaskowski sekretarzem stanu w MSZ?

0
Podziel się:

- Wszystko na to wskazuje - potwierdził ustępujący szef MAC.

Rząd Ewy Kopacz. Trzaskowski sekretarzem stanu w MSZ?
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Były szef resortu administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski powiedział, że wszystko wskazuje na to, iż będzie sekretarzem stanu odpowiedzialnym za politykę europejską w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Przekazując dziś urząd swojemu następcy, nowo powołanemu szefowi MAC Andrzejowi Halickiemu, Trzaskowski mówił dziennikarzom: _ Wszystko wskazuje na to, że będę sekretarzem stanu w MSZ odpowiedzialnym za politykę europejską, a w KPRM pełnomocnikiem pani premier, jeśli chodzi o przygotowanie szczytów rady europejskiej _.

Potwierdził tym samym doniesienia medialne na temat swojej przyszłości.

Jak powiedział, pierwsze zadanie to przygotowanie do unijnego szczytu 26 października, który ma być poświęcony polityce klimatycznej. _ - Jak wiadomo temat dla polski niesłychanie istotny _ - dodał. Powiedział, że od kilku dni rozmawia w tej sprawie z dotychczasowym wiceministrem spraw zagranicznych ds. europejskich - Piotrem Serafinem. _ - Przy okazji też dzisiaj pani premier będzie rozmawiać z panią kanclerz Merkel na ten temat _ - poinformował.

O swoich planach w resorcie spraw zagranicznych Trzaskowski powiedział: _ To będzie naturalna kontynuacja działań pana ministra Serafina. Nie przewiduję żadnych wielkich zmian. Natomiast priorytety nasze, jeśli chodzi o politykę klimatyczną, jeżeli chodzi o przyszłość unii bankowej, jeżeli chodzi o kwestie dotyczące Ukrainy, są bardzo podobne _.

Dziennikarze pytali też byłego szefa MAC, jak wyobraża sobie współpracę z nowym ministrem spraw zagranicznych Grzegorzem Schetyną. _ Bardzo dobrze. Nie widzę tutaj żadnych problemów. Pan minister będzie odpowiedzialny za prowadzenie tej wielkiej polityki zagranicznej - geopolityki. Ja się będę zajmował tym wycinkiem europejskim i spodziewam się, że ta współpraca będzie się układała jak najbardziej harmonijnie _ - odparł Trzaskowski.

Prezydent Bronisław Komorowski powołał w poniedziałek nową Radę Ministrów. Ewa Kopacz została 14. premierem III Rzeczypospolitej. Oprócz niej akty nominacji otrzymało 18 ministrów nowego rządu.

W rządzie pozostała większość dotychczasowych ministrów, wśród nowych są m.in.: wspomniani już Schetyna i Halicki, Cezary Grabarczyk jako minister sprawiedliwości i Maria Wasiak jako szefowa MIR. Wicepremierem został Tomasz Siemoniak, który pozostał też na stanowisku ministra obrony. Tekę wicepremiera zachował minister gospodarki i szef PSL Janusz Piechociński.

Czytaj więcej w Money.pl
"Celem nowego rządu są porządki w PO" _ - Prawdopodobny skład przyszłej Rady Ministrów pokazuje, że jej celem jest przede wszystkim uporządkowanie sytuacji w PO _- uważa lider Twojego Ruchu.
Odejście Tuska osłabi PO, ale nie działanie rządu Sprawdź, co o poważnych przetasowaniach w Platformie myślą przepytani przez CBOS Polacy.
"Polska jest podbijana gospodarczo". Ma 10 lat, by to zmienić. Jak? _ Kraj cierpi na deficyt dobrych gospodarzy _ - stwierdzili politycy PiS. Jak chcą z tym walczyć?
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)