Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd będzie zmianiał prawo karne. Zobacz, co jeszcze zrobi

0
Podziel się:

Rządowy projekt przewiduje między innymi zmiany w zakresie podstaw zaskarżenia wyroków.

Rząd będzie zmianiał prawo karne. Zobacz, co jeszcze zrobi
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Rada Ministrów na wznowionym przed godziną 11 posiedzeniu, zajmie się założeniami do projektu nowelizacji Kodeksu postępowania karnego oraz projektem uchwały ws. aktualizacji Wieloletniego Planu Finansowego Państwa na lata 2012-2015.

Celem projektu noweli Kpk jest zwiększenie sprawności postępowania karnego oraz jego efektywności. Projekt przewiduje rozszerzenie możliwości stosowania tzw. trybów konsensualnych, wprowadza możliwość przyznania obrońcy na wniosek oskarżonego, przewiduje udział referendarzy sądowych w postępowaniu karnym, rezygnuje z postępowania uproszczonego oraz przewiduje zmiany w zakresie podstaw zaskarżenia wyroków.

Projekt został opracowany przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Karnego.

Ministrowie zajmą się też projektem uchwały w sprawie aktualizacji Wieloletniego Planu Finansowego Państwa na lata 2012-2015.

Czytaj więcej w Money.pl
Awantura w Sejmie. Tego nie chce zrobić rząd Z porządku obrad zostały wyrzucone dwa punkty. Posłowie grzmieli z mównicy
Będą kolejne zmiany w emeryturach? Posłowie wzięli się za rządowe projekty podniesienia wieku emerytalnego i zmian w _ mundurówkach _. PiS i SLD próbują....
W tej sprawie, Miller stracił już nadzieję SLD nie wyklucza rezygnacji ze składania wniosku o referendum w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)