Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd Palestyny. Za zabójstwem ministra stoi Izrael?

0
Podziel się:

Rzecznik rządu Autonomii Palestyńskiej stwierdził, że po wynikach sekcji zwłok, istnieje pewność, że to Izrael jest odpowiedzialny za śmierć ministra. Przyczyną śmierci - uderzenie i zatrucie gazem łzawiącym.

Ciało Ziada Abu Eina w szpitalu.
Ciało Ziada Abu Eina w szpitalu. (PAP/EPA)

Palestyńczycy oskarżają Izrael o zabójstwo swojego ministra. Ziad Abu Ein zginął podczas marszu protestacyjnego przeciwko wysiedleniom Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu.

Rzecznik rządu Autonomii Palestyńskiej stwierdził, że po wynikach sekcji zwłok, istnieje pewność, że to Izrael jest w pełni odpowiedzialny za śmierć ministra. Autopsja miała wykazać, że przyczyną śmierci było uderzenie i zatrucie gazem łzawiącym. Izrael twierdzi, powołując się na swoich lekarzy, że palestyński minister zmarł w wyniku zawału serca.

Izrael zapowiedział wczoraj zbadanie przyczyn śmierci Ziada Abu Eina. O dogłębne śledztwo apelują też sekretarz generalny ONZ, Ban Ki Moon i szefowa unijnej dyplomacji, Federica Mogherini.

55-letni minister bez teki brał udział w demonstracji Palestyńczyków, którzy sprzeciwiali się izraelskim wysiedleniom. Aktywiści chcieli zasadzić drzewo oliwne w pobliżu jednego z żydowskich osiedli, ale w pewnym momencie doszło do starć z grupą 15 izraelskich żołnierzy. Według świadków, palestyński minister został uderzony kanistrem z benzyną.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie żyje palestyński minister. Zginął w starciu... Reuters podaje, że izraelscy żołnierze uderzyli ministra, a Al-Dżazira informuje, że nawdychał się on gazu łzawiącego.
Izrael wspiera syryjskich rebieliantów. Po co? Obserwatorzy ONZ są obecni na Wzgórzach Golan od 1974 roku, kiedy to Syria i Izrael uzgodniły powstanie strefy buforowej oddzielającej oba państwa.
Parlament Izraela rozwiązany. Kiedy wybory? Spory w koalicji zaostrzył forsowany przez Netanjahu projekt ustawy definiującej Izrael jako państwo ludu żydowskiego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)