Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd Ewy Kopacz. Jacek Rostowski nie będzie doradcą i ministrem bez teki

0
Podziel się:

Jeszcze w ubiegłym tygodniu wszystko wydawało się poukładane. Jacek Rostowski miał już pewną nominację na szefa doradców nowej premier.

Rząd Ewy Kopacz. Jacek Rostowski nie będzie doradcą i ministrem bez teki
(Witold Rozbicki/REPORTER)
bEKAJRit

Kłopoty premier z doborem doradców. W mediach pojawiły się informacje, że Jacek Rostowski najpewniej nie zostanie szefem doradców Ewy Kopacz. Do odejścia szykuje się też szef rady Gospodarczej przy premierze Jan Krzysztof Bielecki.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu wszystko wydawało się poukładane. Jacek Rostowski miał już pewną nominację na szefa doradców Ewy Kopacz w randze ministra bez teki. Sama premier mówiła dziennikarzom, że wniosek w tej sprawie miał trafić do prezydenta na początku tego tygodnia. Ale nie trafił. Jak się dowiadujemy, Rostowski zażądał zbyt szerokich kompetencji, co miało nie spodobać się pani premier.

Pojawiła się też informacja, że wybór Rostowskiego na szefa doradców Ewy Kopacz jest nie w smak politykom koalicyjnego PSL-u. Z naszych informacji wynika, że ludowcy wybór zaakceptowali. Mieli natomiast zakwestionować to, że będzie w randze ministra.

bEKAJRiv

Tymczasem prezes ludowców Janusz Piechociński, zapytany przez Informacyjną Agencję Radiową o Rostowskiego powiedział, że były minister finansów będzie szefem doradców Ewy Kopacz w randze sekretarza stanu.

Nie wiadomo też, co będzie z szefem Rady Gospodarczej przy premierze. Jan Krzysztof Bielecki szykuje się do odejścia. W _ Salonie Ekonomicznym Trójki _ i _ Dziennika Gazety Prawnej _ nie chciał zdradzać, kiedy odejdzie ze swojej funkcji oraz co zamierza robić po odejściu. Ogłoszę wszystko w odpowiednim czasie - powiedział.

Dodał, że na razie obowiązuje nas zasada _ wszystkie ręce na pokład _. Pytany o swoje plany na przyszły rok, były premier powiedział, że nie chce sięgać tak daleko. _ Dla mnie najistotniejsze jest pytanie, jak długo można pro bono pracować dla rządu polskiego _ - dodał Rada Gospodarcza powstała w 2010 roku - miała opiniować reformy pod kątem gospodarczej i społecznej skuteczności i proponować nowe rozwiązania.

Czytaj więcej w Money.pl
Bielecki opuszcza radę Tuska? Idzie do biznesu Oficjalnie rząd nie mówi o żadnych zmianach. Jednak od czasu objęcia stanowiska premiera przez Ewę Kopacz nie doszło do spotkania Rady Gospodarczej.
Fiskus zaufa podatnikom i będzie rozstrzygał spory na ich korzyść? Zmiany w ordynacji podatkowej zapowiedziała Ewa Kopacz podczas expose. Zleciła resortom szybkie przygotowanie projektu.
Zielone światło dla budowy polskiej _ atomówki _ Zgoda UOKiK była niezbędnym warunkiem nabycia udziałów czterech podmiotów w spółce celowej PGE EJ1, która ma zbudować pierwszą w Polsce elektrownię jądrową.
bEKAJRiW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)