Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca w polsce
01.06.2012 09:01

Rynek pracy w Polsce. Oto największe zmiany

Władysław Kosiniak-Kamysz przypomniał o dzisiejszym spotkaniu z liderami ugrupowań parlamentarnych w Pałacu Prezydenckim, gdzie dojdzie do dyskusji na temat przyszłość rynku pracy, polityki prorodzinnej i kwestii dotyczących zabezpieczenia socjalnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fatihhoca/iStockphoto)

Dziś zakończyło się w Pałacu Prezydenckim spotkanie Bronisława Komorowskiego z przedstawicielami partii politycznych. Tematem spotkania była m.in. przyszłość rynku pracy, zabezpieczenie socjalne i polityka prorodzinna.

PO na spotkaniu u prezydenta reprezentował szef klubu Platformy Rafał Grupiński; PiS - posłanka Józefa Hrynkiewicz; Ruch Palikota - szef klubu Janusz Palikot; PSL - szef klubu Jan Bury; SLD - szef tej partii Leszek Miller; SP - szef klubu Arkadiusz Mularczyk i Beata Kempa.

Aktualizacja: 10.51

Władysław Kosiniak-Kamysz przypomniał o dzisiejszym spotkaniu z liderami ugrupowań parlamentarnych w Pałacu Prezydenckim, gdzie dojdzie do dyskusji na temat przyszłość rynku pracy, polityki prorodzinnej i kwestii dotyczących zabezpieczenia socjalnego.

Wyraził jednocześnie wdzięczność Bronisławowi Komorowskiemu za aktywne uczestniczenie w tak ważnych pracach, które nabrały szczególnego znaczenia w obliczu reformy emerytalnej. Podkreślił jednocześnie, że liczy na szybkie podpisanie ustawy emerytalnej przez Bronisława Komorowskiego.

PO na zakończonym już spotkaniu u prezydenta reprezentował szef klubu Platformy Rafał Grupiński; PiS - posłanka Józefa Hrynkiewicz; Ruch Palikota - szef klubu Janusz Palikot; PSL - szef klubu Jan Bury; SLD - szef tej partii Leszek Miller; SP - szef klubu Arkadiusz Mularczyk i Beata Kempa.

Jak informowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, spotkanie nie miało dotyczyć reformy emerytalnej, bo w tej sprawie Bronisław Komorowski konsultuje się już tylko z prawnikami.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, który przedczoraj zwrócił się o spotkanie z prezydentem, nie przybył w piątek do Pałacu, ponieważ - jak tłumaczyli politycy PiS - oczekiwał indywidualnej rozmowy z Bronisławem Komorowskim.

Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że w niedalekiej przyszłości uchwalone będą pakiety społeczne, o które apelował PSL. Minister pracy i polityki społecznej podkreślił, że trwają prace nad aktywizacją ludzi po 50 roku życia, ponieważ jest to ważny element zmian w systemie emerytalnym. Należy również aktywizować młodych ludzi, czemu mają służyć odpowiednie programy finansowane przez budżet państwa - dodał Władysław Kosiniak-Kamysz. Podkreślił, że dzięki temu będzie można w istotny sposób zmienić nasz rynek pracy, a przez co dostosować go do obecnych realiów.

Minister pracy i polityki społecznej przypomniał, że jego resort jest ograniczany przez finanse publiczne państwa. W związku z tym należy rozsądnie wydawać posiadane środki, co do tej pory udawało się robić - podkreślił szef resortu pracy. Przypomniał, że do tej pory nie było takiej sytuacji, jak w innych krajach dotkniętych kryzysem, kiedy trzeba było znacząco ciąć wydatki socjalne i aktywizacyjne. Jednak mimo ograniczonych środków jego ministerstwo będzie koncentrować się na wspieraniu osób bezrobotnych, aby dzięki temu mogli znaleźć zatrudnienie.

Czytaj więcej w Money.pl
Praca dla cudzoziemców. Są nowe przepisy Celem ustawy jest ograniczenie zatrudniania cudzoziemców nielegalnie przebywających w naszym kraju.
Szef cię krytykuje? Tak sobie z tym poradzisz Frustracja, złość i emocje - tak reagujemy na negatywne oceny. Tymczasem można ułatwić sobie życie. Prostymi zasadami - radzi psycholog Robert Milczarek.
Cisza na sali? Szefowa opowiedziała dowcip Panie deprecjonują swe zasługi i osiągnięcia, aby rozśmieszyć słuchaczy. Z miernym skutkiem.
Tagi: praca w polsce, rynek pracy w polsce, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz