Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory 2011
07.09.2011 13:25

Rybiński: Wysoko postawiony polityk PO chciał mnie przekupić

Ekonomista jest gotów spotkać się z premierem, by przedstawić mu szczegóły tej sprawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michal WARGIN/East News)

Krzysztof Rybiński mówi, że osoba z bliskiego otoczenia premiera oferowała mu objęcie jednego z urzędów centralnych. Oferta miała paść, gdy ostro krytykował rząd. Rzecznik rządu Paweł Graś zaprzeczył, by ze strony Kancelarii Premiera padła taka propozycja. To kampania wyborcza - uważa.

Dziś rano w RMF FM Rybiński, były wiceprezes NBP i kandydat Obywateli do Senatu z warszawskiej Pragi, mówił: _ Osobiście próbowano wobec mnie wielokrotnie oskarżenia. Próbowano mnie przekupić. Ze strony bardzo wysoko postawionej osoby, bardzo blisko Donalda Tuska, otrzymałem ofertę zostania prezesem urzędu centralnego. Odmówiłem _. Mówił też, że jego żonę straszono utratą pracy.

W późniejszej rozmowie zadeklarował, że jest gotów spotkać się z premierem Donaldem Tuskiem, by przedstawić mu szczegóły tej sprawy. Jak mówił, ofertę objęcia stanowiska uważa za próbę _ wyciszenia krytyki _.

Rybiński nie chciał ujawnić zarówno nazwiska osoby, która miała mu złożyć tę ofertę, ani powiedzieć, o jaki urząd centralny chodzi. - _ Mam takie zasady, że nie ujawniam osób, z którymi rozmawiałem, w biznesie tak się po prostu robi _ - powiedział.

Jak relacjonował, oferta padła, kiedy _ bardzo ostro _ krytykował rząd. A - jak dodał - rozpowszechniane przez niego porównanie Tuska do Gierka _ było bardzo nośne i przebiło się do wszystkich mediów _.

_ - Wkrótce dostałem prośbę o spotkanie z osobą u szczytu władzy, z najbliższego otoczenia premiera, która złożyła mi taką propozycję _ - mówił Rybiński. Zaznaczył, że odrzucił tę ofertę. _ - To jest naganne, tak nie powinno być i mam nadzieję, że ujawnienie tego faktu spowoduje, że rząd nie będzie unikał rzetelnej debaty przez oferowanie lukratywnych stanowisk swoim adwersarzom _ - powiedział.

Do sprawy odniósł się rzecznik rządu Paweł Graś. - _ Nie znam żadnego urzędnika z kancelarii premiera, który składałby jakiekolwiek propozycje panu Rybińskiemu. Traktuję to jako element kampanii wyborczej, takiego zaistnienia medialnego, co jak widać mu się udało _.

Jak podkreślił rzecznik, polskie prawo przewiduje odpowiednie instytucje, do których należy zgłaszać tego typu sytuacje. - _ O ile wiem, pan Rybiński tego nie zrobił, więc zarzuty te są delikatnie mówiąc mało wiarygodne _ - zaznaczył.

Według rzecznika rządu, Rybiński kandydując do Senatu przestał być niezależnym ekspertem, zajął się działalnością polityczną i prowadzi kampanię wyborczą. _ - Startuje do Senatu, w swoim okręgu ma kontrkandydatów i z nimi może debatować na dowolne tematy i do woli _ - dodał Graś.

Czytaj więcej na temat kampanii w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/38/t136998.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wewnetrzne;sondaze;pis;koalicja;sie;nie;przejmuje,146,0,904082.html) To sekret dobrego humoru Kaczyńskiego? Według wewnętrznych sondaży PiS, poparcie dla Platformy Obywatelskiej jest już tylko o dwa punkty procentowe wyższe niż dla Prawa i Sprawiedliwości
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t142137.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/napieralski;zrobil;to;co;we;francji;jest;zakazane,50,0,902194.html) Napieralski zrobił to, co we Francji jest zakazane Politolog mówi, że wykorzystywanie dzieci do kampanii jest u nas normą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t116491.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kandydaci;pis;nielegalnie;na;listach;wedlug;po,142,0,901518.html) Kandydaci PiS nielegalnie na listach. Dlaczego? Politycy PO uważają, że. prokuratorzy Bogdan Święczkowski i Dariusz Barski - startując, łamią ustawę o prokuraturze. - To nieprawdziwe, oszczercze i niegodziwe zarzuty - odpowiada Święczkowski.
Tagi: wybory 2011, krzysztof rybiński, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz