Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ruszył proces, w którym Owsiak oskarża blogera o pomówienia

0
Podziel się:

Owsiak pozwał blogera, piszącego pod pseudonimem MatkaKurka, za trzy zamieszczone w internecie teksty, m.in za wpis: Jerzy Owsiak - król żebraków i łgarzy, złoty melon sekty WOŚP.

Ruszył proces, w którym Owsiak oskarża blogera o pomówienia
(PAP/Radek Pietruszka)

W Złotoryi (Dolnośląskie) rozpoczął się proces z prywatnego oskarżenia Jerzego Owsiaka przeciwko blogerowi. Twórca WOŚP poczuł się oszkalowany internetowymi wpisami na własny temat, a także orkiestry, których Piotr W. dokonał w styczniu 2013 r.

Owsiak pozwał blogera, piszącego pod pseudonimem MatkaKurka, za trzy zamieszczone w internecie teksty: _ Jerzy Owsiak - król żebraków i łgarzy, złoty melon sekty WOŚP _, _ Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów _ oraz _ Jerzy Owsiak, król żebraków i łgarzy pracuje na nowy tytuł - hiena cmentarna _.

Jak poinformował przewodniczący Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Złotoryi Jacek Kielar, sąd przesłuchał we wtorek oskarżonego blogera, wyjaśnienia zaczął składać jako świadek także Owsiak.

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie zdążył złożyć pełnych zeznań, bo po pięciu godzinach rozprawy sąd odroczył ją do 14 marca. Wówczas zostaną rozpatrzone także inne wnioski stron, gdyż bloger m.in. domaga się ujawnienia sprawozdań finansowych Fundacji WOŚP oraz założonej przez nią spółki Złoty Melon.

_ Idziemy walczyć z totalnym kłamstwem, które zostało rozpętane przeciwko nam.(...) Dlatego wytoczyliśmy sprawę _ - powiedział Owsiak dziennikarzom przed wejściem na salę sądową.

Bloger Piotr W. w październiku 2013 r. na pierwszym tzw. pojednawczym posiedzeniu sądu w tej sprawie przyznał, że jest autorem wpisów na temat Owsiaka oraz że w zamierzeniu miały one mieć charakter obraźliwy.

Piotr W. w 2013 r. został już prawomocnie skazany za wpis obrażający premiera i prezydenta RP. Sąd uznał go za winnego, ale nie wymierzył kary, ustalając okres próby na rok.

Za pomówienie za pomocą środków masowego komunikowania art. 212 Kodeksu karnego przewiduje karę grzywny lub ograniczenia wolności albo więzienia do lat dwóch.

Czytaj więcej w Money.pl
To największy pozew zbiorowy w historii 1600 byłych pracowników Stoczni Szczecińskiej Porta Holding S.A. domaga się od Ministra Skarbu Państwa zapłaty należności z tytułu utarty wartości akcji.
Jest zbiorowy pozew w sprawie Fukushimy Głównym oskarżonym jest firma Tepco, operator elektrowni w Fukushimie, która uległa awarii podczas tsunami w 2011 roku i doszło do katastrofy nuklearnej.
Chciał wysadzić Sejm. Stanie przed sądem Mężczyzna jest oskarżony o to, że przygotowywał się do przeprowadzenia zamachu na Sejm, Senat, Radę Ministrów i prezydenta.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)