Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ruszają wybory w Platformie Obywatelskiej

0
Podziel się:

Szef PO, premier Donald Tusk zapowiedział, że odda głos na siebie. Zagłosuje za pośrednictwem poczty, bo - jak wyjaśnia - jest konserwatystą.

Ruszają wybory w Platformie Obywatelskiej
(PAP/Radek Pietruszka)

Ruszają wybory wewnętrzne w Platformie Obywatelskiej. 42 tysiące członków Platformy Obywatelskiej na dostać paczki wyborcze. W środku znajdą się instrukcje i karty do głosowania na przewodniczącego partii. Kandydatów na szefa PO jest dwóch: dotychczasowy przewodniczący, premier Donald Tusk oraz były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Szef PO, premier Donald Tusk zapowiedział, że odda głos na siebie. Zagłosuje za pośrednictwem poczty, bo - jak wyjaśnia - jest konserwatystą. Jednocześnie zwleka z ostateczną decyzją odnośnie debaty z Jarosławem Gowinem. Wyjasnia, że kandyduje na szefa Platformy, nie po to, aby wspomagać tych, którzy partii źle życzą.

Donald Tusk podkreślił, że w czasie wyborów nie zrobi nic, co miałoby zaszkodzić ugrupowaniu. Nie rozumiem i nie akceptuję zachowania tych polityków, którzy ubiegając się o wpływy i przywództwo w Plaformie, każdego dnia obniżają jej wartość i wizerunek, czego ja nie zamierzam akceptować. Na pewno nie będę w tym brać udziału - zapowiedział Tusk.

Głosowanie korespondencyjne rozpocznie się zaraz po tym, ja członkowie Platformy dostana paczkę wyborczą. Ma sie ono zakończyć 19 sierpnia. Głosowanie przez internet ma się rozpocząć 1 sierpnia. Członkowie PO będą mieli na oddanie głosu około tygodnia. Jak wyjaśnia wiceszef komisji wyborcze, poseł Cezary Tomczyk, wybór jednej z opcji automatycznie eliminuje drugą możliwość.

Nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej będzie wybrany bezwzględną większością głosów, w wyborach bezpośrednich. Taką decyzję podjęli delegaci konwencji PO, która odbyła się 29 czerwca w Chorzowie. Wyniki głosowania mają być znane 23 sierpnia.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin szefem PO? "To polityczny folklor" Zobacz, jak posłowie Platformy Obywatelskiej oceniają szanse byłego ministra sprawiedliwości na zwycięstwo z Donaldem Tuskiem.
W tych wyborach Tusk zagłosuje na siebie W wyborach na szefa PO startują Donald Tusk i Jarosław Gowin. Nowy przewodniczący partii zostanie wybrany bezwzględną większością głosów.
wybory
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)