Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadki na drogach
23.09.2014 08:02

Rusza proces sprawcy wypadku, w którym zginęło sześć osób

Przed szczecińskim sądem ma ruszyć proces Mateusza S., który w Nowy Rok w Kamieniu Pomorskim pod wpływem alkoholu i narkotyków wjechał w ludzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS/Bartosz Krupa)

Dzisiaj przed szczecińskim sądem ma ruszyć proces Mateusza S., który w Nowy Rok w Kamieniu Pomorskim pod wpływem alkoholu i narkotyków wjechał w grupę osób. Mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia.

Jeśli sąd przesłucha wszystkich kilkunastu świadków i nie pojawią się nowe wnioski dowodowe, to Mateusz S. jeszcze w tym tygodniu może usłyszeć wyrok. Terminy rozpraw wyznaczono na trzy kolejne dni - poza pierwszą we wtorek, mają się odbyć jeszcze w środę i czwartek.

Mateusz S. jest oskarżony o umyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób. Według aktu oskarżenia mężczyzna miał 2,15 promila alkoholu we krwi, był pod wpływem amfetaminy i marihuany. Prowadził samochód bez okularów leczniczych, do czego był zobowiązany orzeczeniem lekarskim.

S. przekroczył także dozwoloną prędkość o co najmniej 30 kilometrów na godzinę. Został też oskarżony o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym przed spowodowaniem wypadku. Mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia.

Do wypadku doszło w Nowy Rok. Samochód, którym kierował Mateusz S., wypadł z drogi i wjechał w grupę ludzi. Zginęło pięć dorosłych osób i jedno dziecko. Dwoje kolejnych dzieci trafiło do szpitala; chłopiec, który w wypadku stracił rodziców, był w stanie ciężkim i wymagał opieki na oddziale intensywnej terapii, stan zdrowia dziewczynki był lepszy. Dzieci opuściły szpital na przełomie stycznia i lutego.

Uroczystości pogrzebowe ofiar wypadku zgromadziły w Kamieniu Pomorskim tłumy mieszkańców. W wypadku zginął m.in. policjant, jego żona i syn.

W śledztwie S. przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Jak informowała wcześniej prokuratura, S. twierdził, że 1 stycznia do trzeciej nad ranem pił alkohol, a 30 grudnia palił marihuanę. Wyraził skruchę i twierdził, że był to nieszczęśliwy wypadek.

S. w 2006 r. zatrzymano na rok prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna był też karany za przestępstwo przeciwko mieniu; miał ukraść w 2012 r. niedużą sumę pieniędzy.

Czytaj więcej w Money.pl
_ Bez tej reformy samorząd straci niezależność System finansowania polskich samorządów trzeba zreformować i dać lokalnym władzom prawo do nakładania podatków - uważają eksperci. _
Polski Sejm czekają bardzo duże zmiany Konieczny jest nie tylko wybór nowego marszałka Sejmu, ale też wicemarszałka Izby i szefów dwóch komisji sejmowych.
5 osób zgineło w wypadku pod Słupskiem Między Nową Dąbrową a Karznicą na trasie krajowej numer 6 doszło do zderzenia volkswagena golfa z TIR-em.
Tagi: wypadki na drogach, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz