Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo
11.01.2013 17:41

Rustem Adagamow oskarżony o pedofilię

Żona zarzuciła Adagamowowi, że w drugiej połowie lat 90. dopuścił się czynów lubieżnych wobec nieletniej córki ich przyjaciół.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wikipedia/CC BY-SA 3.0/http://www.kremlin.ru)

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wszczął dziś postępowanie sprawdzające w sprawie oskarżeń o pedofilię, które wobec jednego z najpopularniejszych blogerów w Rosji Rustema Adagamowa (na zdj.) publicznie sformułowała jego była żona Tatjana Delsal.

Delsal w kilku wypowiedziach dla mediów w Rosji zarzuciła Adagamowowi, że w drugiej połowie lat 90. dopuścił się czynów lubieżnych wobec nieletniej córki ich przyjaciół.

Eksmałżonka Adagamowa utrzymuje, że miało to miejsce podczas ich pobytu w Norwegii. Według Delsal jej mąż po raz pierwszy zgwałcił dziewczynkę, gdy miała 12 lat. Później przez kilka lat ją molestował. _ Ona się go bała. On jest silnym manipulatorem _ - oświadczyła była żona blogera.

Delsal twierdzi, że ofiara poskarżyła się lekarzom na przemoc seksualną ze strony Adagamowa dopiero, gdy skończyła 16 lat. Eksmałżonka dodała, że norwescy lekarze bez zgody zainteresowanej nie mogli przekazać tych informacji policji lub jej rodzicom, gdyż formalnie była ona już wtedy osobą pełnoletnią.

Jak utrzymuje Delsal, molestowana zgłosiła się do niej w czerwcu 2012 roku i opowiedziała o swoich dramatycznych przeżyciach.

51-letni Adagamow, grafik i fotograf, zaprzecza tym oskarżeniom. Jednocześnie informuje, że nie będzie się sądzić z byłą żoną. _ Proszę zrozumieć, że jestem mężczyzną i nie mogę mówić źle o byłej małżonce. Przeżyłem z nią 20 lat. Dlatego będę milczeć _ - napisał na Twitterze.

Adagamow mieszkał w Norwegii 10 lat, od połowy lat 90. Ma podwójne obywatelstwo - Rosji i Norwegii. Jego małżeństwo z Delsal rozpadło się w 2011 roku z jej inicjatywy.

W 2012 roku był on jednym z organizatorów wielotysięcznych wystąpień w Moskwie przeciwko powrotowi Władimira Putina na Kreml. W październiku został wybrany do opozycyjnej Rady Koordynacyjnej, która wypracowuje strategię działania dla oponentów Putina.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t79368.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;rosji;minister;odmawia;zeznan,62,0,1230398.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) W Rosji minister odmawia zeznań 50-letni Sierdiukow miał zeznawać w charakterze świadka w sprawie poważnych oszustw finansowych w Ministerstwie Obrony.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezesi;sadow;przeciwko;slowom;berlusconiego,21,0,1229333.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Prezesi bronią "feministki i komunistki" Prezesi sądów w Mediolanie zaprotestowali przeciwko słowom byłego premiera Włoch. Skarżył się na zasądzone alimenty dla żony w wysokości 36 milionów euro rocznie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t202715.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mrozy;w;rosji;zmarlo;juz;170;osob,123,0,1229179.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Mróz w Rosji morduje. Idzie druga fala Do tej pory do szpitali trafiły 1594 osoby, w tym 69 dzieci.
Tagi: prawo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz