Notowania

janusz palikot
26.04.2011 16:46

Ruch Poparcia Palikota skończy zanim zacznie?

Partia kontrowersyjnego polityka nie złożyła sprawozdania finansowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Do PKW nie wpłynęły sprawozdania finansowe czterech partii politycznych, które były zobligowane do ich złożenia, w tym partii Janusza Palikota - Ruch Poparcia. Grozi im za to wykreślenie z ewidencji partii politycznych.

Do PKW nie trafiły też sprawozdania: Nowej Lewicy, Stronnictwa Ludowego _ Piast _ i Polskiej Partii Internetowej. Natomiast partia Wolność i Praworządność złożyła sprawozdanie po terminie.

Każda partia polityczna, aby mogła funkcjonować, zgodnie z prawem musi co roku przedkładać Państwowej Komisji Wyborczej sprawozdanie finansowe ze swojej działalności za poprzedni rok. Termin złożenia sprawozdań minął 31 marca.

_ - Zgodnie z przepisami ustawy o partiach politycznych w przypadku niezłożenia w terminie sprawozdania finansowego partia podlega wykreśleniu z ewidencji partii politycznych przez Sąd Okręgowy w Warszawie, na wniosek PKW _ - powiedział Krzysztof Lorentz dyrektor zespołu Kontroli Finansowania Partii Politycznych i Kampanii Wyborczych.

Jak mówił, PKW jest zobowiązana do złożenia takiego wniosku, ale postanowienie w tej sprawie podejmuje sąd, który prowadzi ewidencję partii politycznych. Te same zasady obowiązują w przypadku partii, która w ogóle nie złoży sprawozdania finansowego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t133870.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/demokraci;pod;kreska;palikot;na;ratunek,139,0,788363.html) Demokraci pod kreską. Palikot na ratunek Koalicja Partii Demokratycznej z Ruchem Poparcia Palikota ma uratować obie strony.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t129166.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ruch;palikota;wybieral;wladze;byla;pochodnia,116,0,754292.html) Ruch Palikota wybierał władze. Była pochodnia Sam były poseł nie kandydował. Woli stanąć na czele partii, która powstanie za kilka tygodni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t95535.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/palikot;przeprosi;kaczynskiego;za;hitlera,93,0,807261.html) Palikot przeprosi Kaczyńskiego za Hitlera? Szef PiS domaga się zadośćuczynienia za to, że były poseł PO przyrównał go do Hitlera i nazwał _ patologicznym zabójcą _.
Tagi: janusz palikot, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz