Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ruch Palikota chce delegalizacji PZPN

0
Podziel się:

Ruch Palikota złoży w Sejmie wniosek o powołanie nadzwyczajnej sejmowej komisji do spraw delegalizacji PZPN.

Ruch Palikota chce delegalizacji PZPN
(PAP/Leszek Szymański)

W poniedziałek Ruch Palikota złoży w Sejmie wniosek o powołanie nadzwyczajnej sejmowej komisji do spraw delegalizacji PZPN - zapowiedział rzecznik klubu Andrzej Rozenek. Według Ruchu, PZPN _ tylko szkodzi polskiej piłce, a nie jej pomaga _.

Rozenek powiedział, że bezpośrednią przyczyną wniosku są ostatnie wydarzenia dotyczące PZPN. - _ Ale proszę pamiętać, że już chyba półtora roku temu Janusz Palikot, przynosząc do studia świński ryj wskazywał na to, że ten związek szkodzi polskiej piłce i nic się od tamtej pory nie zmieniło _ - zaznaczył.

Pytany, kto po ewentualnej delegalizacji obecnego PZPN miałby przejąć zadania związku, odparł, że Ministerstwo Sportu. _ - Wyznaczając odpowiedni departament albo odpowiednie osoby do tego, by powołać nowy związek _ - wyjaśnił.

Minister sportu i turystyki Joanna Mucha poinformowała, że złożyła do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. O całej sprawie poinformowała również Centralne Biuro Antykorupcyjne. Przekazała też materiały. - _ Były dwie płyty. Na jednej z nich było nagranie audiowizualne, na drugiej były nagrania głosów. Chyba było to siedem nagrań _ - powiedziała.

Pytana o możliwość wprowadzenia do PZPN kuratora, Mucha odpowiedziała, że według nowej ustawy o sporcie kuratora powołuje sąd, a nie minister. - _ Ja mogę tylko wnioskować o to do sądu. Wszelkie decyzję będę rozpatrywała dopiero po otrzymaniu wyjaśnień z PZPN _ - zapewniła.

Grzegorz Lato odnosząc się do zarzutów o korupcji powiedział, że to manipulacja. _ - Mam czyste sumienie i nic sobie do zarzucenia _ - powiedział podczas walnego zgromadzenia sprawozdawczego związku.

Sekretarz generalny PZPN Zdzisław Kręcina zapowiedział, że prawdopodobnie w poniedziałek złoży doniesienie do prokuratury przeciwko Grzegorzowi Kulikowskiemu, który miał nagrywać jego rozmowy z Lato. Przyznał, że był szantażowany przez Kulikowskiego i prowadził z nim grę. Kulikowski finansował kampanię Grzegorza Laty przed wyborami prezesa PZPN w 2008 roku.

O sytuacji w polskiej piłce czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t196488.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/grzegorz;lato;odpiera;zarzuty;korupcyjne,38,0,975910.html) Grzegorz Lato odpiera zarzuty korupcyjne Prezes i sekretarz PZPN określają stawiane im zarzuty jako bezpodstawne. Są pierwsze doniesienia do prokuratury.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/101/188773_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-sport/orzel-wraca-na-koszulki-pilkarzy-pzpn-sie-tlumaczy,0,974548.html) Orzeł wraca na koszulki piłkarzy. PZPN się tłumaczy Następny mecz piłkarska reprezentacja Polski rozegra w nowych strojach. Tym razem z orzełkiem na piersi.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)