Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ruch narodowy
28.06.2014 18:17

Ruch Narodowy startuje w wyborach uzupełniających do Senatu

Wybory są konieczne, ponieważ wygasły mandaty senatorskie Bolesława Piechy i Beaty Gosiewskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wiktor Baron/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

O mandaty senatorów ubiegać się będą Krzysztof Bosak (na zdj), Jacek Lanuszny oraz Marian Kowalski - poinformowało biuro prasowe formacji. Wybory zostaną zorganizowane 7 września w trzech okręgach.

Jeden z liderów RN Krzysztof Bosak wystartuje na Mazowszu (w okręgu obejmującym powiaty garwoliński, miński i węgrowski), inny lider formacji Jacek Lanuszny - na Śląsku (okręg obejmujący Rybnik oraz powiaty mikołowski i rybnicki), a były rzecznik Obozu Narodowo-Radykalnego Marian Kowalski - w okręgu obejmującym pięć świętokrzyskich powiatów: opatowski, ostrowiecki, sandomierski, skarżyski i starachowicki.

Wybory uzupełniające do Senatu są konieczne, ponieważ po majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego wygasły mandaty senatorskie Bolesława Piechy i Beaty Gosiewskiej (oboje z PiS). Wybory uzupełniające muszą zostać zorganizowane także po śmierci senatora PiS Henryka Górskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Usunięcie flagi unijnej jest wykroczeniem Ruch Narodowy namawiał dziś do zdejmowania podczas ciszy wyborczej flag unijnych wiszących na budynkach, gdzie mieszczą się lokale wyborcze.
Sukces narodowców. Uruchamiają siły Politolodzy zwracają uwagę na dobrą pracę struktur w procesie zdobywania podpisów potrzebnych do rejestracji list.
Szef Młodzieży Wszechpolskiej jedynką do PE Tomasz Pałasz jest absolwentem politologii I stopnia. Działa w Młodzieży Wszechpolskiej od 2008 r. Od kwietnia minionego roku stoi na czele tej organizacji.
Tagi: ruch narodowy, wybory uzupełniające do senatu, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz